تبلیغات

دیوارهای مرزی استان باید برچیده شوند تا مردم تبادل اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی داشته باشند

Article Image
به اشتراک بزارید!

شکستن حکم پروردگار سبب نارضایتی الله و نقصان در زندگی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین، شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در مراسم ختم قرآن نماز تراویح مسجد جامع الخلیل خاش (۲۹ رمضان ۱۴۳۹) فرمودند:

نا فرمانی و شکستن حکم پروردگار متعال سبب نارضایتی الله می شود و در زندگی ما نقصان می آید.

مولانا محمد عثمان در مراسم ختم قرآن کریم در نماز تراویح مسجد جامع الخلیل بیان کرد: همه اقشار جامعه اعم از علما، مسئولان، بزرگان، معتمدان، نخبگان، جوانان، مرد و زن و غیره باید به اعمال خود بنگرند و عمل خود را مورد سنجش قرار دهند تا دفتر عملکرد بسیار خوب و رضایت بخشی از خود برجای بگذارند.

وی افزود: در قیامت از زندگی با احکام پروردگار، اطاعت از خدا و رسول و اجرای دستورات قرآن و کتب الهی و صحف دیگر انبیاء سوال می شود.

مدیر جامعه الاسلامیه مدینه العلوم خاش ادامه داد: در قیامت وقتی که اعمال نامه انسان به دست راست داده می شود، شادمان و مسرور می گردد و بر عکس اعمال نامه اگر در دست چپ داده شود، نتیجه دشواری در انتظار آنان است.

استاد برجسته تفسیر در ادامه تصریح نمود: با آمدن نبی خاتم تمام ادیان و کتب دیگر منسوخ شدند و برای همه امت کتاب الله و سنت رسول الله قائم گشت لذا اطاعت از خدا و رسول و پیروی از دستورات قرآن عظیم الشان و اقرار به وحدانیت الهی و انجام عبادات قولی و بدنی و سجده و قیام فقط برای الله  است.

هیچ کس اجازه ندارد جلوی یک انسان به نشانه تعظیم بلند شود

امام جمعه مسجد جامع الخلیل اظهار داشت: هر گونه قیام و ایستادن و تعظیم کردن برای شخص و بزرگ و عالم و نبی و غیره درست نیست و بر خلاف ادب و دستور خدا و رسول بوده، زیرا سجده و قیام و تعظیم فقط برای الله است و هیچ کس اجازه ندارد جلوی یک انسان به نشانه تعظیم بلند شود.

وی افزود: حرام دانستن حلال خداوند حتی برای انبیاء اجازه نیست و دستور این است که مسلمانان در دایره احکام اسلام به طور کامل داخل شوند.

ایشان گفتند: جای بسیار خوشحالی است دشمنان اسلام که سالها در صف جنگ با مسلمانان بوده اند در دایره اسلام می آیند و کلمه توحید ” لا اله الا الله و محمدرسول الله ” را به زیبایی به زبان جاری می کنند.

شیخ القرآن مولان محمد عثمان در ادامه سخنان خود بیان کرد: امشب همه آمده ایم که ابراز ندامت و پشیمانی کنیم و از کرده های زشت و گناهان برگردیم، لذا این لحظات بسیار قیمتی و ارزشمند هستند.

دیوارهای مرزی استان باید برچیده شوند تا مردم تبادل اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی داشته باشند

عضو مجمع فقهی اهلسنت کشور، ضرورت برچیدن دیوارها در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان و فراهم کردن زمینه برای تبادل فرهنگی و تقویت ارتباطات اجتماعی و اقتصادی را متذکر شد و افزود: باورهای قلبی و ایمانی کلمه گویان توحید و مردم مومن منطقه سبب شکل گیری وحدت و امنیت در سیستان و بلوچستان شده و قطعا مردم غیور و با اصالت و فرهنگ استان دوست ندارند حقوق دیگران را پایمال کنند.

مولانا محمد عثمان در پایان بیان کرد: حساب برخی از افراد خلافکار از عامه مردم مومن و نمازگزار جدا هست و عمل و رفتار آنها نیز مورد پسند و تائید علما و نخبگان و اقشار و توده عمده جامعه نیست.

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین و شیخ القرآن مولانا محمد عثمان :

http://t.me/alkhalillonline

 http://t.me/molana_mohammadosman

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار