تبلیغات

دادخواست ۷۰ خانواده فلسطینی علیه انجمن اسرائیلی

Article Image

ارسال شده توسط مهران از ایرانشهر


به گزارش سنی دیلی به نقل از پایگاه خبری عرب ۴۸؛ این ۷۰ خانوار فلسطینی که ازساکنان محله «الحاره الوسطی» در شهرک «سلوان» واقع در قدس اشغالی هستند، از یک انجمن اسرائیلی به نام «عطریت کوهنیم» به دلیل تلاش برای اخراج آن‌ها از خانه خود شکایت کرده‌اند و دادگاه عالی رژیم صهیونیستی قرار است امروز(۲۰ خردادماه) نظر خود را نسبت به این دادخواهی خانواده‌های فلسطینی اعلام کند.
این انجمن اسرائیلی ادعا دارد که این خانه‌های فلسطینیان در زمین‌هایی بنا شده که تا پیش ازسال ۱۹۴۸ میلادی تحت مالکیت یهودیان قرار داشته است.
این دادخواست توسط شماری از وکلا از جمله زیاد قعوار، یزید قعوار، علاء محاجنه و محمد دحله و به نمایندگی از شماری از ساکنان محله «الحاره الوسطی» شهرک سلوان که مساحتی بالغ بر ۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع را شامل می‌‌شود، به دادگاه عالی اسرائیل ارائه شده است.
این در حالی است که انجمن اسرائیلی «عطریت کوهنیم» ادعا می‌کند که سازمان‌های یهودی ۱۲۰ سال پیش مالکیت این منطقه را داشته‌اند و آن را برای اسکان یهودیان یمن مهیا کرده‌اند.
انجمن عطریت کوهنیم با همین ادعا و با همکاری وزارت دادگستری اسرائیل، ابلاغیه‌ قضائی را به خانواده‌های فلسطینی تحویل داد و در این ابلاغیه از شهروندان فلسطینی خواست، زمین‌هایی که خانه‌های آنها در این محله از شهرک سلوان واقع در جنوب مسجد الأقصی ساخته شده را تخلیه کنند.
ساکنین این منطقه در تلاش هستند تا با ارائه دادخواست به دادگاه عالی، حکم دادگاه‌های بدوی مبنی بر تخلیه منازل مسکونی خود را لغو کنند و مانع مصادره زمین این منطقه به نفع این انجمن اسرائیلی شوند.
این در حالی است که اهالی این منطقه با تکذیب ادعای مؤسسات یهودی معتقدند با توجه به قانون دوره عثمانی تنها با دستور مستقیم سلطان عثمانی این زمین‌ها قابل تصرف بودند و به طور معمول قابل خرید و فروش نبودند و بر این باورند که ساختمان‌های تحت مالکیت عطریت کوهنیم در اواخر قرن ۱۹ میلادی ویران شده‌اند و این سازمان‌ هیچ مالکیتی بر این منطقه ندارد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار