تبلیغات

والدین در تربیت صحیح فرزندان کوشا باشند

Article Image

شیخ التفسیر مولانا محمدحسین گرگیج در خطبه های این هفته (11 خرداد 97) شهرستان آزادشهر به جایگاه خانواده و تبیین مسئولیت تربیت فرزندان مطابق با آموزه های اسلامی توسط والدین پرداختند.photo_۲۰۱۸-۰۵-۲۵_۱۴-۱۳-۴۷

ایشان پس از تلاوت آیه 6 سوره تحریم (يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ ) گفتند:  سرپرستان خانواده همانند نصیحت های لقمان حکیم به فرزندش به زیردستان خود نیز بیاموزند که با مردم به نیکی رفتار کنند، درکارها میانه رو باشند و با صدای بلند و لحن تند با دیگران سخن نگویند، انسان باید در تمامی مسایل زندگی میانه رو باشد و باید به متعلقین خود مسایل دینی را همچون توحید و نماز آموزش دهد.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر با استناد به آیه 59 سوره احزاب بیان داشتند:خداوند به پیامبر(ص) می فرمایند: ای پیامبر (ص) به همسران و دختران خود و زنان و دختران مسلمان بگو به رعایت حجاب پایبند باشند و از بی حجابی و بی بند وباری پرهیز کنند؛ عزت و وقار در حفظ حجاب است پس افتخار هر زن و دختر مسلمان باید در حجاب باشد.

استاد تفسیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه تصریح کردند: انسان فطرتاً با حجاب و حیا است، غرب با نیرنگ و دسیسه، عفت و حیاء زنان را مورد هدف قرار داده است و برای ازبین بردن نسل مسلمانان، بی حیایی و بی حجابی را در بین شان ترویج می کند.

ایشان سپس به مسئولیت والدین در خصوص خانواده مطابق آموزه های اسلامی پرداختند و بیان داشتند: اسلام، مسئولیت و سرپرستی خانواده را مهم برشمرده و همگان را مقابل خانواده و جامعه مسئول قرار داده است؛ عفت و حجاب زنان امانت جامعه است و صیانت از آن بر عهده مسئول خانواده است.

مولانا گرگیج افزودند: دستورات دین اسلام را باید مسئولین جامعه ترویج کنند، آشنایی با فرامین اسلامی بر عهده سرپرستان خانواده، مربیان و معلمان مدارس و استادان دانشگاه می باشد.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش افزودند: کشتار دانش آموزان درمدرسه ای در آمریکا بدین سبب بود که دانش آموز دختر، تقاضای دوستی یک پسر را نپذیرفت که به دنبال آن چندین نفر کشته شدند، در اسلام دوست دختری و دوست پسری معنایی ندارد لذا آشنایی با آموزه های اسلامی اهمیت خاصی دارد.

خطیب جمعه اهل سنت آزادشر در پایان اظهارات شان خطاب به نمازگزاران گفتند: پدران و مادران و مسئولین امر در تربیت اخلاق و آموزه های اسلامی باید نسبت به فرزندان کوشا باشند، جوانان ما نیز باید با تربیت صحیح اسلامی آشنا شوند پس هر فردی موظف است در اصلاح خانواده و جامعه فعال باشد

Print Friendly

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار