تبلیغات

قرآن عظیم الشان در ۲۰ رکعت تراویح ختم شود

Article Image
به اشتراک بزارید!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین، شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته (۴ خرداد ۹۷ مصادف با ۹ رمضان ۱۴۳۹) مسجد جامع الخلیل خاش فرمودند: مومنین وقتی رحمت الله را می بینند اینطور گمان می کنند که هیچ مخلوقی از رحمت محروم نمی شود. حتی کفار هم امید وار می شوند مومن به جای خود اما قانون و نظام الله است که مشرک و کافر را الله نمی بخشد.

وقتی که به سوی گرفت و غضب خداوند نگاه می کنند در محشر و قیامت مسلمان و مومن همه می لرزند.

رفتن به بارگاه الهی برای سوال و جواب سنگین است

فَلَنَسْأَلَنَّ الَّذِینَ أُرْسِلَ إِلَیْهِمْ وَلَنَسْأَلَنَّ الْمُرْسَلِینَ [الأعراف : ۶] در سوره اعراف آمده است: وقتی الله سوال می کند امت ها را که من پیامبران را فرستادم و کتاب و معجزه دادم و نزد شما امت فرستادم تا شما را دعوت دهند شما به آنها چه جواب دادید؟

محمد رسول الله آمد آخرین پیغمبر و کتابی که مشتمل بر جمیع علوم سماوی از آدم گرفته تا عیسی و همه وحی آسمانی نازل شد و شما چه جوابی دادید؟

در روایات آمده است که: حضرت اسرافیل صدا کرده می شود در حالی که کتف هایش می لرزد الله می فرماید: تو به جیرئیل آنچه که من تحویل دادم به او تحویل دادی؟ می گوید: بله پروردگار تحویل دادم.

همینطور جبرئیل را صدا می زنند: جبرئیل نزد الله می آید در حالی که کتف های او می لرزند و سوال می شود آنچه که من به تو پیام دادم تو آن پیام ها را به پیغمبران تحویل دادی یا خیر؟ جبرئیل می فرماید: بله ای پروردگار.

امروز اگر یک دادگاه دنیوی ما را احضار کند ما چقدر بیم و هراس داریم؟ هرچند که عالم الغیب نیستند و نمی دانند ما چکار می کنیم اما وقتی الله بخواهد احضار کند از بلوغت گرفته تا دفن تمام لحظات زندگی ما را الله می بیند و می داند. لذا  به بارگاه این ذات برای سوال و جواب رفتن چقدر سنگین است. الله آسان کند.

مسلمانان تا فرصت دارید برای آخرت آمادگی بگیرید

(مَاذَا أَجَبْتُمُ الْمُرْسَلِینَ) پیامبران و رسول آمد چه جواب دادید؟ در باب ایمان در باب عبادات و فرمان برداری؟

لهذا نزد الله باید جواب بدیم در تمام مسائل درشت و ریز از عقیده گرفته تا عمل و اخلاق و سنن و آداب و مستحبات و…

بنابراین مسلمانان تا فرصت دارید آمادگی بگیرید صحابه رضوان الله تعالی علیه اجمعین انسان هایی بودند که حریص بودند، صحابه فرمودند: پیغمبر بر طاعت و عبادت ما حریص بود و هر آن چیزی که برای ما اجر و ثواب داشت خود عمل کردند و به ما گفتند.

لهذا به گفته های پیغمبر صلی الله علیه و سلم و به عمل او عمل کنیم.

قرآن عظیم الشان در ۲۰ رکعت تراویح ختم شود

بیست رکعت تراویح را در این ماه بخوانید ،از مفتی مکه سوال شده که اگر شخصی روزه می گیرد و تراویح نمی خواند حکمش چیست؟ مفتی جواب دادند: این حالت نفاق است که شخص روزه بگیرد و تراویح نخواند.

(عَلَیْکُمْ بِسُنَّتِی وَسُنَّهِ الْخُلَفَاءِ الْمَهْدِیِّینَ الرَّاشِدِینَ) تراویح خواندن عمل رسول الله صلی الله علیه و سلم است و سنت خلفای راشدین بخصوص سیدنا فاروق اعظم رضی الله تعالی عنه که این را ترتیب دادند و فرمودند: قرآن عظیم الشان در ۲۰ رکعت تراویح ختم شود.

همانطور که قرآن ۶۶۶۶ آیه دارد در هر رکعتی که ۲۰ آیه خوانده شود ۲۷ رمضان تمام می شود.

 مولانا محمد عثمان در پایان یادآور شد: جوانان مساجد باید مملو و پر رنگ باشند و نماز ها را بخوانید و قرآن را سر پا بایستید و ختم کنید و در آخرین روز که رمضان به پایان می رسد شما نزد خداوند این آمادگی را داشته باشید که قرآن را ایستاده گوش دادید و ختم کردید.

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین و شیخ القرآن مولانا محمد عثمان :

http://t.me/alkhalillonline

 http://t.me/molana_mohammadosman

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار