تبلیغات

رمضان از زمان پیامبر(ص)

Article Image
نوشته های مشابه Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/rasoln/domains/rasol.net/public_html/wp-content/plugins/share4bucks/index.php on line 75 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/rasoln/domains/rasol.net/public_html/wp-content/plugins/share4bucks/index.php on line 75

رمضان از زمان پیامبر(ص)

زمانی که روزه ی ماه مبارک رمضان نخستین بار بر مسلمانان فرض گردید، و فرا رسیدن این ماه مبارک نزدیک بود ،پیامبر خدا(ص) در آخرین روز ماه شعبان خطبه یی درباره اهمیت رمضان بیان نمود.

سلمان فارسی روایت می کند که پیامبر خدا(ص) فرمود:«ای مردم! ماهی با برکت و با عظمت در حالِ نزدیک شدن و سایه افکندن بر شما است،در این ماه شبی هست که {عبادت در آن} بهتر از هزار ماه است.

خداوند روزه گرفتن در این ماه را فرض نموده و شب زنده داری شب های آن را برای امت من موجب به دست آوردن پاداش گردانیده است. هرکسی در این ماه عبادتی از نوافل انجام دهد، به اندازه ی فرایض به وی پاداش داده می شود و انجام فرایض در این ماه ثواب هفتاد فرض در ماه های دیگر را دارد.

این ماه، ماهِ صبر است و پاداش صبر {بهشت} می باشد. همچنین این ماه ،ماهِ همدردی و غمخواری با فقرا و نیازمندان بوده و ماهی است که در آن رزق و روزی مؤمن زیاد شده و هر کسی که در این ماه شخص روزه داری را افطار دهد، موجب آمرزش گناهان و آزادی اش از دوزخ می شود، و پاداشی به مانند پاداش روزه‌دار دارد، بی آن که از پاداش روزه‌دار چیزی کاسته شود.»

گفته شد: پیامبر خدا(ص) برخی از ما توانایی نداریم که روزه داری را افطاری دهیم. آن حضرت (ص) فرمود:«این پاداش شامل هر کسی که جرعه‌ای شیر یا آب به یک روزه‌دار دهد، می شود سپس فرمود کسی که روزه داری را کاملاً غذا و آب بدهد و سیر نماید، خداوند متعال او را از آب حوض کوثر من سیراب می نماید، که بعد از آن هرگز تشنه نمی گردد تا آن که وارد بهشت شود و سپس فرمود: دهه ی اول ماه رحمت و دهه دوم آن مغفرت و آمرزش و دهه ی سوم آن رهایی از دوزخ می باشد.

منبع: تحفه ماه مبارک رمضان (ازدیدگاه اهل سنت)

نشراحسان ،سال ۱۳۸۹

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار