تبلیغات

قاضی قضات فلسطین: مواضع شکننده کشورهای عربی جرات انتقال سفارت را به آمریکا داد

Article Image

ارسال شده توسط عارف از خراسان

محمود-العباش

محمود-العباش

به گزارش سنی دیلی، «محمود العباش» قاضی قضات فلسطین گفت: مواضع شکننده کشورهای عربی به آمریکا این جرات را داد تا سفارت خود را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کند.
الهباش که مشاور رئیس تشکلات خودگردان فلسطین در امور دینی و روابط اسلامی نیز می باشد با بیان این مطلب در مصاحبه با روزنامه القدس العربی اظهار کرد: رهبران فلسطین انتظار مواضع شکننده عربی در قبال قدس را نداشتند. آنها هم چنین به تعهدات سابق خود در زمینه حمایت مالی از قدس اشغالی پایبند نبودند.
الهباش افزود: رهبران فلسطین مواضع جدی تری را از سوی کشورهای عربی امید داشتند علی الخصوص اینکه کشورهای عربی در نشست سال ۱۹۸۰ میلادی قطعنامه ای را تصویب کرده بودند که براساس آن با هر کشوری که اقدام به انتقال سفارت خود به شهر قدس کند،فلسطین قطع رابطه می شود.
وی با اشاره به اینکه این موضوع کمترین چیزی بود که رهبران فلسطین به آن دل بسته بودند، افزود: امیدوار بودیم که بخشی از پاسخ به تصمیم آمریکا و اسرائیل، اجرای قطعنامه های سابق کشورهای عربی در قبال فلسطین قدس باشد که مهمترین آنها قطع روابط دیپلماتیک با کشورهایی است که سفارت خود را به این شهر منتقل می کنند.فلسطین
قاضی قضات فلسطین در ادامه با ابراز تعجب نسبت به عدم طرح موضوع قطعی روابط با کشورهایی که سفارت خود را به قدس منتقل می کنند ادامه داد: اگر دولت آمریکا می دانست که موضعی قوی و جدی از سوی کشورهای عربی در خصوص قطعی روابط وجود دارد،فلسطین قطعا جرات نمی کردند این اقدام را انجام دهند. دولت آمریکا پس از اطمینان از اینکه مواضع کشورهای عربی از چارچوب محکوم کردن فراتر نمی رود، سفارت خود را به قدس منتقل کرد.
مشاور امور دینی و روابط اسلامی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین گفت: علاوه بر این کشورهای عربی قول داده بودند که از پایداری شهر قدس در برابر صهیونیست ها حمایت مالی کنند اما هیچ یک به وعده های خود عمل نکردند.
نشست سران کشورهای عربی در سال ۱۹۸۰میلادی که در اردن برگزار شد،فلسطین در پایان فعالیت های خود طی تصمیمی مقرر کرد که روابط دیپلماتیک با هر کشوری که سفارت خود را به شهر قدس منتقل کند، قطع شود.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار