تبلیغات

۳ سال زندان برای دیپلمات هندی متهم به جاسوسی برای پاکستان

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از بخش عربی خبرگزاری فرانسه (AFP)، وکیل یک دیپلمات هندی به نام «مادوری گوپتا» امروز (یک شنبه) اعلام کرد که دادگاهی در شهر دهلی نو، موکلش را به اتهام جاسوسی و ارسال اطلاعات به صورت پنهانی برای پاکستان هنگام فعالیت در سفارتخانه کشورش در شهر اسلام آباد به سه سال زندان محکوم کرده است.

بر اساس این گزارش، این دیپلمات ۶۱ ساله که در سال ۲۰۱۰ میلادی بازداشت و به انتقال اطلاعات محرمانه به سازمان اطلاعات پاکستان متهم شد، نزدیک به دو سال را در زندان سپری کرد و پس از آن نیز به قید وثیقه آزاد شد.

وکیل گوپتا ضمن اعلام این که موکلش نسبت به حکم صادر شده درخواست تجدیدنظر خواهد کرد، در این باره اظهار داشت: وی ۲۱ ماه را در زندان به سر برده و با توجه به این مسئله می بایست آزاد می شد.

خبرگزاری «تراست آو اندیا» هند در این باره گزارش داد که دیپلمات مذکور می بایست برای مدت بیشتری زندانی می شد جایی که ماهیت اطلاعاتی که وی هنگام فعالیت به عنوان دبیر دوم سفارتخانه این کشور در اسلام آباد به سازمان اطلاعات پاکستان داده نظامی نبوده با این حال جزو اطلاعات بسیار حساس بوده و می توانست به دلیل اهمیتی که داشته برای کشور دشمن مفید باشد بنا بر این شایسته هیچ گونه گذشتی نیست.

به نوشته روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن، هر چند گوپتا همواره اتهامات وارد شده به خود را به شدت رد کرده و خاطر نشان ساخته که با برخی مسئولان سفارتخانه رابطه خوبی نداشته و در نتیجه آنها با دسیسه چینی باعث شدند در این پرونده درگیر شود، با این حال دادگاه به این نتیجه رسید که وی باعث خدشه دار شدن چهره هند و تهدید امنیت آن شده است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار