تبلیغات

مولانا ساداتی : محافل بین المللی و سران کشورهای اسلامی به قدس و جنایت صهیونیستها بی اعتنا نباشند

Article Image

به گزارش سنت نیوز، مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های اولین جمعه ماه مبارک رمضان (۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷)  با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس ، بازتاب این تصمیم را افزایش خشونت و اخیرا به خاک و خون کشیدن دهها فلسطینی در دفاع از حقوق خود دانست و بر بی اعتنا نبودن محافل بین المللی و کشورهای اسلامی نسبت به این مساله تاکید کرد.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان در بیان اهمیت قدس و مسجدالاقصی ابراز داشتند: قدس شریف و مسجد الاقصی قبله نخست مسلمانان است که در ظهور اسلام به طرف آن نماز خوانده اند و بعد از مکه و مدینه سومین حرم امن الهی است ، قداست آن را قرآن گواهی داده ، سرای معراج رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم و سزرمینی تاریخی که کانون توحید پیامبران الهی بوده است .

مولانا ساداتی خاطرنشان ساختند: امت اسلامی و سران کشورهای اسلامی را قدس ندا می دهد که از همه مصالح و منافع مهمتر و ارزنده تر است ، فاروق اعظم رضی الله عنه فرمود قدس نزد الله تعالی مانند مکه و مدینه است من باید آن را برگردانم و آزاد کنم ، در امان نامه ایشان به مردم بیت المقدس ؛ جان و مال و کلیسا و همه افراد آن در امان و در مسائل مذهبی خود آزاد بودند و بعد از آن مسلمانان با امنیت و آرامش به انجا وارد شدند.

ایشان تصریح کردند: رئیس جمهور آمریکا بر خلاف اعتراضات جهانی؛ سفارت آمریکا را به بیت المقدس انتقال داد و قدس را به عنوان شهری از اسراییل و پایتخت آن به رسمیت شناخت که خط قرمز مسلمانان است و بازتاب این تصمیم افزایش خشونت در منطقه و فلسطین است که اخیرا دهها نفر از فلسطینیان در دفاع از حقوق خود و در راه آزادی و عدالت  توسط رژیم نامشروع صهیونیستی به خاک و خون کشیده شدند و به شهادت رسیدند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان بیان کردند: جهانیان ، محافل بین المللی و سران کشورهای اسلامی مساله فلسطین را در اولویت قرار دهند و جنایات ضد حقوق بشری در غزه ، قدس و سایر بلاد اسلامی که ملتهای زیادی آواره و خون هزاران انسان بیگناه به زمین ریخته می شود را نادیده نگیرند و نسبت به آن بی اعتنا نباشند .

رمضان؛ نعمتی الهی برای طاعت و عبادت و کثرت اعمال خیر است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان با اشاره به قرار گرفتن در ماه رمضان ، آن را موقعیت و نعمتی الهی برای طاعت و عبادت و کثرت اعمال خیر بیان کرد.

خطیب نماز جمعه اهل سنت سراوان در بخش نخست سخنان اظهار داشتند : در ماهی به سر می بریم که ماه رحمت و مغفرت و ماه روزه است که پاداش روزه دار را خود الله متعال به طور خصوصی می دهد و آن پاداش خیلی بزرگ و برتر خواهد بود و رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: هرعمل انسان دو چندان می شود و هر نیکی ده برابر تا هفتصد برابر می شود.

مولانا ساداتی عنوان کردند: رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: برای شخص روزه دار دو خوشی است یکی هنگام افطار و دیگری هنگام دیدار پروردگارش و همچنین بوی دهان روزه دار نزد الله متعال خوشبوتر از مشک است و نیز فرمود: هر کس شبهای رمضان را با ایمان و برای رضای الله متعال برپا دارد گناهان گذشته اش بخشوده می شوند.

ایشان با با بیان اینکه ” لحظات این ماه مبارک را و این نعمت و فرصتی را که الله متعال داده؛ باید با طاعت و عبادت و کثرت اعمال خیر مغتنم شمرد” تصریح کردند: روزه ، نماز ، تلاوت قرآن کریم ، دعا، ذکر و استغفار ، احیاء شبهای قدر ، صله ارحام ، اداء زکات و دادن افطاری وصدقات از افضل ترین اعمال ماه مبارک رمضان هستند.

امام جمعه اهل سنت سراوان خاطرنشان ساخت: مهربانی ، خیرخواهی ، صله ارحام و رسیدگی به اقشار فقیر و کم درآمد و دادن افطاری ؛ دلها را به هم نزدیک و موجب الفت و مودت است که الله تعاالی از این اعمال راضی می گردد و این یکی از اسرار اجتماعی روزه است.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان افزودند: تقوا یک پله عظیم الشان برای نجات انسان است با این اعتقاد که الله متعال مرا می بیند و من روزی در حضور الله تعالی باید جوابگو شوم از هواهای نفسانی و از خواهشات آلوده به گناه باز می دارد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار