تبلیغات

چرا همه دنبال دلار و آمریکا افتاده اند و خداوند را فراموش کرده اند

Article Image
به اشتراک بزارید!

???? شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در مراسم نماز جمعه خاش:
????خلفای ثلاثه دنیا را با کلمه توحید فتح کردند نه با جنگلده و بمب اتم
????حکومت ها و رهبران ، تعصبات را کنار بگذارید و اسلام و قرآن را جلو کنید
????در کشور اسلامی ایران نباید نماز خواندن در شهرهای آن ممنوع باشد
????چرا همه دنبال دلار و آمریکا افتاده اند و خداوند را فراموش کرده اند
????ترامپ که انسانی بیش نیست برای مسلمانان عذابی شده است
????جنگ ، فقر ، نا امنی و قحط سالی دلیل غافل شدن امت از الله متعال است
????با جان و مال به استقبال ماه مبارک رمضان برویم
????رمضان ماه ارتباطات و تعلق و رابطه است
????ایمانی نزد پروردگار لازم است که از صمیم قلب باشد
????فردای قیامت هر یکی آنچه که در دنیا کسب کرده آن را ملاقات می کند

یَا أَیُّهَا الْإِنسَانُ إِنَّکَ کَادِحٌ إِلَى رَبِّکَ کَدْحاً فَمُلَاقِیهِ (۶) به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین، شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته (۲۴ شعبان ۱۴۳۹ مصادف با ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیه ۶ سوره انشقاق فرمودند:

سوره انشقاق بعد از سوره مطففین می آید الله تعالی می فرماید: ای انسان ها شما همه در این دنیا کاسب هستید این دنیا، دنیای کسب است و فردای قیامت هر یکی آنچه که کسب کرده آن را ملاقات می کند ملاقات دستاورد و عملکرد و نتیجه زندگی خود را از ایمان و عمل دریافت می کند.

✳️فردای قیامت هر یکی آنچه که در دنیا کسب کرده آن را ملاقات می کند

هر یکی از ما امروز به فکر کسب خودمان باشیم چه چیزی و چه عملی را ما داریم که فردا ملاقاتش می کنیم.

الله متعال همه را بدون لباس ، کفش ، کلاه و … حشر می کند و در صحرای محشر می آورد و آن چیزی که ملاقات می شود ایمان و عمل است ایمان خالص و کامل و ایمانی که از ته دل باشد نه ایمان لسانی و زبانی که به زبان ادعا شود.

آنهایی که از زبان ایمان را اقرار می کنند و در دل ایمان ندارند در همین دنیا الله اعلان کرده که شما قطعاً مومن نیستید.

✳️ایمانی نزد پروردگار لازم است که از صمیم قلب باشد

ایمانی نزد پروردگار لازم است که از صمیم قلب باشد، ایمانی که از ته دل باشد کدام ایمان است؟ ایمانی که ما را به طاعات و به عبادات و بندگی الله ما را مجبور کند مثلاً امروز روز جمعه در منزل خواب نباشید چراکه روز عبادت و روزی است که برای عبادت الله این روز تعیین شده و ای جوان و مسلمان ،تجارت ،کاسبی و کشاورزی خود و هر آنچه که مانع از رفتن به نماز جمعه می شود ترک کن و به سوی ذکر خداوند برو.

استاد برجسته تفسیر در ادامه سخنان خود تشریح کرد: الان نزدیک به ماه مبارک رمضان هستیم روز پنجشنبه در تقویم اولین روز از رمضان می باشد و ماه شعبان ۲۹ روزی است و اگر رویت ماه شود روزه خواهیم گرفت.

✳️رمضان ماه ارتباطات و تعلق و رابطه است

وی افزود: ایمان این را تقاضا می کند که ما اعم از مرد ، زن ، پیر و جوان به استقبال رمضان و ماه بهار قرآن برویم .

رمضان ماهی است که الله تعالی پیامبران را به پیامبری برگزید و آنها را کتاب و دستور داده است.

الله متعال ارتباط خود را با بندگان در این ماه آغاز کرده است لذا این ماه ،ماه ارتباطات و تعلق و رابطه است ماهی که رحمت خداوند سرازیر می شود.

✳️با جان و مال به استقبال ماه مبارک رمضان برویم

این را می طلبد که همه با جان و مال به استقبال آن برویم عبادت بدنی و مالی انجام دهیم عبادت جانی مانند: روزه گرفتن ، خواندن نماز تراویح ، تهجد ، تلاوت قرآن ، دعا کردن و ختم کلام الله.

در این ماه سی جز قرآن در نماز تراویح ختم شود لذا از آنجه که امروز حالات امت به حد خطرناک است و تنها راه این است که مسلمانان به سوی خداوند برگردند چراکه امروز جنگ با مسلمانان و فقر و نا امنی و قحط سالی در کشورهای اسلامی است و همه مشکلات آسمانی و زمینی متوجه مسلمانان شده است و دلیل آن این است که امت غافل شده و از وظیفه اش کنار رفته و مسیرش را فراموش کرده و به مال ، مقام ،دولت و ثروت ملحق شده و خداوند را فراموش کرده است.

✳️جنگ ، فقر ، نا امنی و قحط سالی دلیل غافل شدن امت از الله متعال است

امروز مساجد خالی شده اند و روزه دار و تهجد خوان و تراویح خوان نیست انتظار داریم که باران رحمت بیاید یا اقتصاد خوب شود یا امنیت باشد؟ خیر اینها عذاب هستند که امت های قبلی هم وقتی نافرمانی و غفلت می کردند الله متعال آنها را با انواع و اقسام عذاب آنها را موأخذه می کرد.

مولانا محمد عثمان مدیر حوزه علمیه مدینه العلوم خاش افزود: در هر ماه در ایران شاهد زلزله در شهرها هستیم و هر گوشه ای از ایران زلزله است لذا از این زلزله ها چقدر توبه کردیم و به خدا برگشتیم و اعمال را بررسی کردیم؟ عده ای می گویند آن منطقه طبیعت و منطقه زلزله خیز است و به گردن زمین می اندازند بلکه زمین و طبیعت را الله خلق کرده و اینها همه عذاب الهی هستند.

ای انسان و مسلمان به اعمالت و ایمانت برگرد و چقدر به الله ایمان داری و بندگی الله را می کنی؟ چرا به جای باران خاک می بارد ؟ هر هفته طوفان و غبار است و زمین خشک است ،آیا اینها غیر از تنبیه خداوند چه می توانند باشند؟

✳️ترامپ که انسانی بیش نیست برای مسلمانان عذابی شده است

ایشان اظهار کردند: ترامپ کی باشد این از جای دیگر مأموریت دارد و عذابی برای مسلمانان شده و این یک انسانی بیش نیست و قدرتی ندارد بلکه قدرت از آن الله است اما بخوانید قرآن را که می گوید وقتی اقوام گذشته وقتی ایمان نمی آوردند و خداوند را بندگی نمی کردند خداوند آنها را بی خانمان و نابود می کرد.

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان یادآور شد: برنامه ریزی کنید در خانه هایتان و آمادگی بگیرید با خانواده برای استقبال این ماه مبارک و بدانید الله محتاج به روزه و نماز و تراویح ما نیست بلکه ما بندگان محتاج هستیم.

ما برای بقا ، عافیت ، سلامتی و نجات خود در دنیا و آخرت به سوی خداوند محتاج هستیم و باید به سوی الله تعالی رجوع کنیم.

وی تصریح کرد: دلار برای مسلمانان عذاب شده است و متأسفانه سرنوشت مسلمانان به دست بیگانگان افتاده است و الان مغازه دار کالا را گرفته و در تماس است که دلار چقدر است و به مردم کالای خود را بیشتر بفروشد. همچنین بعضی ها با انبار کردن اجناس خود چنین ترفند هایی دارند اینها حرام هستند.

✳️چرا همه دنبال دلار و آمریکا افتاده اند و خداوند را فراموش کرده اند

بترسید از خداوند چرا همه دنبال دلار و آمریکا افتاده اند و خداوند را فراموش کرده اند. از خداوند صحبت نمی شود ،از مالک الموت و مطلق غافل و فراموش هستند.

توبه کنید و به خداوند رجوع کنید و الان که فشار اقتصادی و تورم است بیاید در راه خداوند تا که خداوند مصیبت ها را بردارد.

امروز زمانی رسیده که هر دو دست را بلند کنیم تا الله این عذاب ها را دفع کند و الله رحم کند و خود الله مصیبت ها را دفع کند.

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل در ادامه بیانات خود به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان افزود: مساجد برای تراویح پر شوند ، این ماه عبادت و بندگی است و بیمار تا توان دارد روزه بگیرد و همچنین مسافر روزه بگیرد درست است که خداوند رخصت داده است اما بیماری که توان دارد و از نظر پزشکی خطر مرگ ندارد روزه بگیرد و مسافر که امروز با وسیله مجهز سفر می کند روزه بگیرد چراکه آن سختی زمان گذشته امروز نیست بلکه سفر با ماشین و هواپیمای مجهز است و روزه گرفتن آسان است.

در حدیث آمده است که یک روز رمضان را اگر کسی بخورد اگرچه عذر داشته باشد تمام عمر خود را روزه بگیرد ثواب آن یک روز رمضان را حاصل نمی تواند بکند.

در مسجد الخلیل نماز تراویح توسط دو حافظ خوانده می شود و خلاصه بیست رکعت قرآنی که در تراویح تلاوت شده در پایان به مدت ۵ الی ۷ دقیقه بر حسب سالهای گذشته گفته می شود.

✳️در کشور اسلامی ایران نباید نماز خواندن در شهرهای آن ممنوع باشد

مولانا محمد عثمان در پایان سخنان خود با اشاره به پلمپ نمودن نماز خانه ای در کرمان اشاره داشت: جای تاسف است که شنیدیم در کرمان جمعه هفته گذشته مأمورین امنیتی برای اقامه نماز مسلمانان را نگذاشتند که نماز بخوانند این چه مأمور و مسلمانی است که برای اقامه نماز مردم را نگذارد؟ کشوری که ادعای اسلام و کلمه گو هست نماز خواندن ممنوع باشد؟ اقامه نماز چه جرمی دارد؟ انقلاب برای چه شد؟ اولین رکن اسلام نماز است وقتی نماز ممنوع باشد پس اسلام کجاست؟

✳️حکومت ها و رهبران ، تعصبات را کنار بگذارید و اسلام و قرآن را جلو کنید

اسلام در نماز ، تراویح و تلاوت قرآن است اگر اینها جرم باشند کجاست آن مسلمانی؟ حکومت ها و رهبران ، تعصبات را کنار بگذارید و اسلام و قرآن را جلو کنید.

پیغمبر که به مدینه منوره آمد اولین برنامه ای که پیاده کرد مسجد قبا و مسجد النبی را بنا نهاد و دستور خواندن نماز در مسجد را داد.

مسجد شعائر الله است و هرکسی مسجدی را آباد کرد این یادگار الله و نشانه اسلام و مسلمانی است.

نمازخانه معنی ندارد باید مسجد ساخته شود تا مسلمانان نماز بخوانند. اینجا اسرائیل و آمریکا نیست که از داشتن مسجد منع شود این کشور جمهوری اسلامی است و مردم باید در مسجد نماز بخوانند و نیروهای امنیتی ماشین و خود آنها را حفاظت کنند نه اینکه بیاید جلو آنها را بگیرند که نماز نخوانند.

✳️خلفای ثلاثه دنیا را با کلمه توحید فتح کردند نه با جنگلده و بمب اتم

ما می گوییم شیعه و سنی همه متحد شوید و اسلام و قرآن را بگیرید ببینید خلفای راشدین که دنیا را فتح کردند در دور سه خلیفه ابوبکر صدیق و عمر فاروق و عثمان ذی النورین دنیا تسخیر شد و آنها اتم ، هواپیما ، جنگلده ، توپ و تانک نداشتند بلکه با (لااله الاالله محمد رسول الله) و عملکرد ابر قدرت ها را به زانو نشاندند. لذا پول ندهید که اسلحه بخرید بلکه بیاید قرآن را در زندگی خود پیاده کنید آنگاه والله پیروز می شوید.

???? الخلیل آنلاین :
www.alkhalilonline.com
????????کانال تلگرام الخلیل آنلاین :
http://t.me/alkhalillonline
????????کانال تلگرام مولانا محمد عثمان:
http://t.me/molana_mohammadosman

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار