تبلیغات

کشورهای عربی پنج‌شنبه را اول رمضان اعلام کردند

Article Image

ارسال شده توسط احمد از خراسان

رمضان

رمضان

به گزارش سنی دیلی به نقل از رسانه های خبری جهان عرب، دیوان پادشاهی عربستان سعودی شامگاه سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با تایید دادگاه عالی این کشور، هلال ماه مبارک رمضان در مناطق مختلف کشور رویت نشده و در نتیجه آن نیز چهارشنبه آخرین روز ماه مبارک شعبان است و ماه روزه از پنج شنبه آغاز می شود.
در همین حال، کمیته استهلال وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر نیز با صدور بیانیه ای تاکید کرد که رویت هلال ماه مبارک رمضان در این کشور ثابت نشده بنا بر این پس فردا نخستین روز این ماه است.
«محمد الخلایله»، مفتی کل اردن نیز در یک مراسم مذهبی در مسجد «ملک حسین بن طلال» در شهر امان از عدم رویت هلال ماه رمضان در این کشور خبر داده و در نتیجه نخستین روز این ماه مبارک پنج شنبه می باشد.
دارالافتای مصر، اداره استهلال کویت، اداره استهلال بحرین، قاضی شرع سوریه، کمیته استهلال عمان، دارالافتای فلسطین، مجتمع فقه اسلامی سودان، وزارت اوقاف یمن، کمیته مسئول استهلال امارات، دارالافتای لیبی، دارالافتای تونس، اداره امور دینی الجزایر، دارالفتای اهل تسنن لبنان، وقف سنی عراق نیز اعلام کردند که هلال ماه مبارک رمضان در این کشورها رویت نشده و پنج شنبه نخستین روز این ماه است.
مرکز بین المللی نجوم در مالزی؛ شورای مسلمانان فرانسه، شورای ائمه مسلمانان استرالیا به همراه اندونزی، سنگاپور، ژاپن و کره جنوبی نیز روز پنج شنبه را نخستین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار