تبلیغات

مولانا ساداتی : حضرت مهدی بر اساس کتاب و سنت عمل خواهد کرد

Article Image
Related Articles مولانا ساداتی : حضرت مهدی بر اساس کتاب و سنت عمل خواهد کرد

مولانا سید عبدالصمد ساداتی ضمن بیان اینکه اعتقاد به محمدبن عبدالله ملقب به حضرت مهدی ثابت است اما از ارکان اسلام و اصول دین نیست ، عمل وی را در بر پا داشتن عدالت  برحسب شریعت اسلام و برمنهج کتاب و سنت بیان کرد.

امام جمعه اهل سنت سراوان  صبح امروز ( ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷) طی سخنانی در مراسمی با عنوان ” مهدویت محور وحدت” در سراوان اظهار داشتند: در روایات اهل سنت در آخر زمان هنگام نزول حضرت عیسی مسیح علیه السلام و خروج دجال ؛ فردی صالح و مصلح  از اهل بیت که مقلب به مهدی از اولاد حضرت فاطمه الزهرا و در روایات با اسم محمدبن عبدالله و از نسل حضرت حسن بن علی می باشد برای اصلاح جامعه قیام می کند.

مولانا ساداتی تصریح کردند: ایشان اکنون وجود ندارد اگر وجود داشت در مقابل ظلم و جنایات امروز قیام می کرد بلکه در زمانی که الله متعال بخواهد بطور طبیعی متولد خواهد شد و برحسب شریعت اسلام برمنهج کتاب و سنت  ،عدالت را برپا می دارد و ظلم وستم  را از بین می برد.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان خاطرنشان ساخت: اعتقاد به آن (حضرت مهدی)  ثابت است اما رکنی از ارکان اسلام و اصول دین نیست و برحسب روایات متعدد در حد مستفیض ثابت است .

ایشان افزودند: بر اساس خرافات زیادی که درباره مهدی پرداخته شده از این جهت برای بسیاری مورد شبهات گردیده که اهل علم و تحقیق به آن قایل نیستند.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در ادامه سخنان گفتند: امروز مسلمانان به فکر حال باشند و فقط نباید در انتظار بود و دست بر دست گذاشت زیرا چالش های موجود ؛ پایه های دین و دینای ملت ها را بلرزه در آورده است.

ایشان تصریح کردند: در چنین شرایطی مسلمانان وظیفه دارند  با اتحاد و دوری از تفرقه ؛ خیرخواه یکدیگر باشند و مشکلات جهان اسلام را با وحدت و خیرخواهی باید برطرف نمود ، هرکس موظف است در محدوده و توان خود عدالت را برپا دارد ، از ظلم و ستم و ضایع کردن حق ؛ دوری کند.

مولانا ساداتی تاکید کردند: امروز پیش رو و در میان مسلمانان ، حبل الله المتین ؛ قران کریم که پایه و اساس وحدت امت اسلامی است وجود دارد که منبع اصول دین و پایه های پنج گانه اسلام توحید و نبوت،  نماز و روزه ، زکات و حج  ؛ قران و سنت است ، صحابه و عترت پیرو قران و سنت بوده اند.

امام جمعه اهل سنت سراوان در بخشی از سخنان با اشاره به محرومیت و فقر موجود و نیاز مردم به تجارت مرزی گفتند: امروز ما باید به فکر آنچه را که بتوانیم مشکلات مردم را برطرف سازیم ؛ باشیم ، در این شهرستان بسیاری از مردم از فقر و تنگ دستی به سر می برند و از ظرفیت های موجود از جمله مرز برای ایجاد اشتغال استفاده نمی شود ؛ مرز مسدود و تعطیل است و مردم چاره ای ندارند که نتیجه آن فقر بیشتر و افزایش ناهنجاریهاست.

ایشان در پایان بیان کردند: خواست نظام اسلامی برپایه عدالت و رفع مشکلات مردم است مسئولان باید به برطرفی مشکلات مردم توجه نمایند ، تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی و نیز بر تولید و حمایت کالای ایرانی جهت شکوفایی اقتصاد و رفع محرومیت و ایجاد اشتغال و عملی نمودن ظرفیتها است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار