تبلیغات

در زندگی هامان چه می گذرد؟

Article Image

_مسلمانیم لیکن از مسلمانی نمی دانیم

مسلمانیم و ایمان را زقلب خویش می رانیم 

مسلمانیم و جز نام مسلمان کار دیگر نیست 

مسلمانیم ودر اعمال چون یک نامسلمانیم

 

 

 

به چه افتخار می کنیم ؟

در زندگی هامان چه می گذرد ؟

کارهایی که از خود میبینیم باور کردنی نیست !

تا به حال فکر کردید ما که در خانواده ای مسلمان به دنیا آمدیم واسلام را نیز پذیرفتیم چقدر به این دین اعتقاد داریم و چقدرش را در زندگی مان پیاده کردیم و آنجایی که از آن را نادیده انگاشتیم باورش نداریم یا در انجامش سستی می کنیم ؟

چقدر زندگی مان بی ارزش شده !راحت خرابش می کنیم و سخت میسازیم .و چقدر به فکر این هستیم که خانه ای بسازیم تا دهان ها باز بمانند,حسرت بخورند,حسادت کنند,آه بکشند و کور شوند .

و چقدر این افکار احمقانه با خون و گوشتمان عجین شده است و هدف ما شده .

در خانه ها مان چه میگذرد ؟چند سالی است زلزله ای بزرگ با ریشتری بالا و زمانی طولانی به نام ماهواره هر روز زندگی ما را میلرزاند و علاوه بر برانداختن بنای زندگیمان تا بنای ایمان و آبرو و اعتقادوحریم و دین و خانواده مان را بر نیندازد آرام نخواهد گرفت و آنقدر جنگ روانی و جنسی به پا کرده که حسابش با خداست.

فرهنگ اسلام از قلب مان پرکشید و فرهنگ ماهواره ای درونش لانه کرد.

رقص و آواز و موسیقی آراممان میکندو قرآنی که باعث آرامش دلهاست ما رابه هم می ریزد و بی حوصله تر می شویم .

چه شده که در میان کوهی از اثاث و وسیله به راحتی نفس می کشیم اما با چادر و لباس حجاب به ما احساس خفه شدن و دیده نشدن دست میدهد.مگر قرار است که چشم های هرزه را سیراب کنیم و پرورش بدهیم و بیشتر امنیت خود را به خطر بیندازیم .

از هنرهای دیگر ماهواره و تأثیرش بر اخلاق ما گستاخ شدن و بی ادب شدنمان نسبت به پدر و مادر و بزرگترهاست که این برکات را مزاحم و مداخله گر جلوه داده اندو به جای احترام به ما فهماندند که منت گزار و طلبکار باشیم و بابت به دنیا اوردن و زحمت کشیدن برایمان بر آنها خرده بگیریم و حقیر وسر بار بدانیم .

بیچاره ها چه فکر می کردند و چه شد!به قول خودشان آوردیم عصای دستمان شوند,بلای جانمان شدند.

مسلمانیم اما کاملا دور از فرهنگ و زندگی اسلامی به سر می بریم و غربزدگی و کفر زدگی امانمان را بریده و چون اسبی وحشی که از منزل می گریزد ما از دین گریختیم و هر چه دور تر می شویم برگشتنمان سخت تر می شود.

مسلمانیم اما چه دور همی هایی برای خود ساختیم که هیچ ارتباطی با دینمان ندارد:جشن نوروز , سیزده بدر , چهار شنبه سوری , جشن تولد , جشن عروسی با موسیقی , شب یلدا , ختنه سوری , سالگرد ازدواج , هفتم و چهلم و سالگرد مرگ ,روز پدر و مادر و کودک و….هزاران مناسبتهای من در آوردی پر هزینه و که علاوه بر خرج آن ناموس های خود را چون مترسکی جلوی انظار نمایش می دهیم و زندگی هایمان را سیلی می کنیم و بر صورت عزیزان خود فرو می آوریم و چقدر احمقانه این تفکرات آراممان می کند و خوشحال می شویم از اینکه بیشتر دشمن تراشی نمودیم و دل ها را لرزاندیم و به راحتی امنیت خود را از بین برده ایم .

مسلمانیم .

اگر اعتقادمان همچنان به اسلام و مرگ و زندگی بعد از مرگ پا برجاست فکر هم برای آنجا داشته باشیم .

حتما عادلانه قضاوت خواهیم شد.

 

۱۳۹۷/۱/۱۲

محراب

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار