تبلیغات

معاون اول رئیس‌جمهور: برای عبور از چالش‌های پیش‌رو به «گفت‌وگوی ملی» ‌نیازمندیم

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از سایت معاون اول رئیس‌جمهور، دکتر اسحاق جهانگیری که در آیین «نکوداشت هشتادمین سال تأسیس کتابخانه ملی ایران» سخنرانی می‌کرد، گفت: فشار سنگینی که این روزها بر ملت ایران وارد می‌شود نتیجه کنار گذاشته‌شدن گفت‌وگوست. متأسفانه گفت‌وگو از دستور کار ما حذف شده و به‌جای آن تعارض‌ها به میان آمده است.
وی در ادامه افزود: در مقطع کنونی برای عبور از چالش‌های پیش‌روی کشور به سرمایۀ اجتماعی نیازمندیم و ترمیم سرمایه اجتماعی حیاتی‌ترین کار پیش‌روی کشور است.
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه «ترمیم سرمایه اجتماعی جز با گفت‌وگوی ملی امکانپذیر نیست»، گفت: گفتگوی ملی میان گروه‌های مختلف سیاسی، ‌اقوام، دولت و نخبگان با یکدیگر باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد. هر کسی که ایران را دوست دارد باید تلاش کند تا فضای گفت‌وگو در کشور زنده بماند.
وی با اشاره به اینکه حوزه و تخصص کاری‌اش مسائل اقتصادی، ‌توسعه‌ای و اجرایی است، گفت: به‌عنوان کسی که در دولت مسئولیت مهمی بر عهده دارم همواره تاکید داشته‌ام تعامل و نسبت مناسب میان فرهنگ و توسعه، فرهنگ و اقتصاد و فرهنگ و سیاست می تواند کشور را در مسیر صحیح قرار دهد و توسعه را تسریع کند.
جهانگیری بر لزوم «سیاست باز» و «احترام به اندیشه رقیب» تاکید کرد و اظهار داشت: در عرصۀ کتاب باید سیاست باز داشته باشیم و به اندیشه رقیب احترام بگذاریم تا اندیشه خودمان نیز مجال گسترش پیدا کند، زیرا اندیشه و نقد در کنار هم جامعه را رشد و توسعه می‌دهد. بدون تردید بروز استعداد و نشر اندیشه‌ورزی در جامعۀ توسعه‌یافته محقق می‌شود.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار