تبلیغات

واکسیناسیون ۴۵۰ هزار کودک سیستان و بلوچستان علیه فلج اطفال آغاز شد

Article Image

به گزارش سنت نیوز،  اولین مرحله عملیات تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال برای ۴۵۰ هزار کودک زیر ۵ سال از امروز در سراسر استان آغاز ‌شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: عملیات واکسیناسیون فلج اطفال به صورت خانه به خانه به‌وسیله گروه‌های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه گروه‌های ۲ نفره سلامت دانشگاه را یک کارشناس بهداشتی و یک داوطلبان سلامت تشکیل می‌دهند، افزود: این گروه‌ها برای اجرای عملیات واکسیناسیون کودکان زیر ۵ سال به درب منازل مردم در همه مناطق شهری و روستایی سیستان و بلوچستان مراجعه می‌کنند.

طباطبایی بابیان اینکه ۳ هزار نفر از کارشناسان بهداشتی و داوطلبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرای این طرح مهم را بر عهده‌دارند، تأکید کرد: تمامی کودکان زیر ۵ سالی که در این استان حضور دارند چه ایرانی و یا غیر ایرانی باید قطره واکسن فلج اطفال را دریافت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد: مردم استان باید واکسیناسیون فلج اطفال را جدی بگیرند و درصورتی‌که کودک زیر ۵ سال دارند و احیاناً در زمان مراجعه گروه‌های سلامت در منزل حضور نداشتند، سریعاً برای دریافت قطره فلج اطفال به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

وی بابیان اینکه از ۱۵ سال پیش تاکنون موردی از فلج اطفال در استان گزارش نشده است، تصریح کرد: ریشه‌کن کردن بیماری فلج اطفال یکی از مهم‌ترین اهداف این دانشگاه در سیستان و بلوچستان است که با انجام دو مرحله واکسیناسیون در هرسال تا حدود زیادی این هدف محقق شده است اما ازآنجایی‌که این استان با دو کشور مستعد بیماری فلج اطفال یعنی افغانستان و پاکستان همجوار است همچنان باید این واکسیناسیون با حساسیت در تمامی نقاط استان انجام شود تا به ریشه‌کنی کامل این بیماری برسیم.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار