تبلیغات

انتقاد شدید مولانا عبدالحمید از کشتار غیرنظامیان در منطقه غوطه شرقی سوریه

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در مراسم امروز نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (۴ اسفند ۱۳۹۶)، طی سخنانی اظهار داشتند: امروز انسان‌هایی در دنیا هستند که در صفت درنده‌خویی، حیوانات درنده را هم شرمندۀ خودشان کرده‌اند، زیرا هیچ حیوان درنده‌ای تا کنون این‌تعداد انسان را نکشته است. متاسفانه منطقه غوطه شرقی سوریه چند روزی‌ست که زیر بمباران شدید قرار دارد. از عموم مردم درخواست داریم برای نجات این مظلومان دعا بکنند.
ایشان در ادامه افزودند: منطقه غوطه شرقی ازجمله مناطقی‌ست که این روزها در آن جوی خون جاری‌ست و انسان‌های بی‌گناه اعم از زن و کودک و کهنسال قتل‌‌عام می‌شوند. کشورهایی مانند آمریکا و روسیه و بعضی از حکومت‌های محلی در کشتن و قتل‌عام انسان‌های بی‌گناه هیچ پروایی ندارند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان با انتقاد شدید از ناکامی جامعۀ جهانی در توقف این کشتارها، خاطرنشان کردند: متاسفانه وجدان‌های بیدار در جهان بسیار کم هستند و کسی برای مظلومان جهان دلسوزی نمی‌کند. سازمان‌های حقوق بشری در توقف این کشتارها ناتوان‌اند، سازمان ملل و شورای امنیت نیز به سازمان‌ و نهادهایی بی‌خاصیت و بی‌تاثیر در جهان تبدیل شده‌اند.
ایشان گفتند: قدرت‌های جهانی نه‌تنها هیچ تلاشی برای تشکیل حکومت‌های فراگیر و پایان‌دادن به منازعات و درگیری‌ها انجام ندادند، بلکه به‌ بهانۀ «مبارزه با تروریسم» اهداف خودشان را که کشتن مسلمانان، ویرانی کشورهای اسلامی و نابودی تأسیسات و زیرساخت‌های این کشورهاست دنبال می‌کنند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار