تبلیغات

مولانا عبدالواحد بزرگزاده در مراسم نماز جمعه چابهار: امروز جامعه ایران خواهان عدالت است؛ باید شیعه و سنی یکسان نگاه شود

Article Image

به گزارش «سنت نیوز» به نقل از شریعت‌آنلاین، مولانا عبدالواحد بزرگزاده در مراسم نماز جمعه (۴ اسفند ۹۶) اهل‌سنت چابهار اظهار داشت: هرکسی که در این دنیا سرفرازی و سربلندی را می‌خواهد باید به سیرت و سنت‌های حضرت رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وسلم تأسی کند، سیرت حضرت رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وسلم برای همه مسلمانان بهترین الگوست، حیات و سیرت ایشان به‌درستی زندگی سالم و صحیح یک فرد مؤمن را ترسیم کرده است و از هیچ‌کسی اعم از رعیت و حاکم عقب نمانده است.
استاد جامعهالحرمین‌الشریفین چابهار افزود: تمام حاکمان و امیران در قبال رعیت و زیردستان خویش مسئولیت‌هایی دارند؛ یکی از مهم‌ترین وظایف حاکم این است که برای جبران کاستی‌ها و نیازهای مردم از مشاور ذی‌صلاح و نیک استفاده کند، چون برای همگان هویداست کسی که در مقابل وظایف خویش کوتاهی کند نزد خداوند متعال بازخواست خواهد شد.
مولانا بزرگزاده در ادامه گفت: مسئولان امر نباید از مسئولیت‌هایی که دارند سوءاستفاده کنند، آنان حق ندارند برای راه‌اندازی کارهای مردم از آنها باج (رشوه)‌ بگیرند، بلکه باید در تمام حالات گره‌ها و مشکلات مردم را باز کنند و زندگی مرفهی را برای مردم و ملت در نظر بگیرند. ایشان خاطرنشان کرد: بنده در زاهدان در یکی از جلسات در مورد عدم تبعیض سخنرانی کردم، اما متأسفانه بعد از جلسه هم بنده و هم آن مسئولی که به بنده فرصت سخنرانی داده بود، مورد نکوهش قرار گرفتیم.
استاد حدیث جامعهالحرمین‌الشریفین چابهار اظهار داشت: جامعه ایران امروز خواهان عدالت است. باید شیعه و سنی به یک دید نگاه شوند، همان‌گونه که رهبری انقلاب نیز بر این موضوع تاکید دارند. توصیه بنده به نخبگان و روشنفکران جامعه آن است که برای تحقق عدالت و خواسته‌ها قلم بردارند و واقعیت‌ها را مطرح کنند.

مولانا بزرگزاده در بخش پایانی سخنانش گفت: متأسفانه مسئولان در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان سیستان‌وبلوچستان کوتاهی کردند؛ آنان رئیس‌جمهور را در یک فضای بسته و چهاردیواری بردند و کسی نتوانست برود و مشکلات را مطرح کند. باید نخبگان منتخب مردم در جریان این سفر می‌بودند. همین اتفاق در سفر وزیر آموزش‌وپرورش نیز پیش آمد. متأسفانه مردم چابهار از لحاظ امکانات آموزشی در کمترین شرایط قرار دارند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار