تبلیغات

هدف گذاری برای ریشه کنی بیماری هپاتیت C در سیستان و بلوچستان

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از ایسنا، محمد هادی مرعشی در جلسه کمیته بیماریهای خاص استان اظهار کرد: بر اساس تفاهم صورت گرفته بین سازمان انتقال خون و انجمن هپاتیت ایران ریشه کنی هپاتیت C تا مقطع زمانی سال ۱۴۱۰  بر روی گروههای خطر هدف گذاری شده است.

محمدهادی مرعشی گفت: پیشگیری مهم تر از درمان است و چه خوب است یک تغییر اسم داشته باشیم و کمیته «پیشگیری از بروز بیماریهای خاص» را در استان هدف گذاری و دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه لازمه تحقق هدف ریشه کنی ، در وهله اول شناسایی بیماران است ،گفت: با توجه به اینکه بخشی از این افراد تا کنون شناسایی نشده اند برای تشخیص و شناسایی این افراد اگر نیاز به مداخله جدی و حضور فرمانداریها ، بخشداریها و دهیاریها باشد جمیع نیروهای دولتی را بسیج می کنیم تا یاریگر مجریان طرح باشند.

مرعشی افزود:در حال حاضر تعداد ۱۰ مرکز ترک اعتیاد در منطقه حاشیه شهر زاهدان فعال هستند و تزریق مواد مخدر که به نوعی موجب شیوع این بیماری می شود تقریبا کنترل شده است و علی رغم افزایش آمار تزریق در کشور ، بطور قاطع اعلام می کنم افزایش آمار تزریق در استان نداریم.

وی برای استفاده از پتانسیلهای موجود در استان در راستای شناسایی ، درمان و ریشه کنی این بیماری اعلام حمایت و آمادگی کامل کرد.

معاون استاندار خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۱۱۰نفر بیمار تالاسمی ، ۷۱۶ نفر بیمار دیالیزی و ۹۵۲ نفر بیمار هموفیلی در استان شناسایی شده اند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار