تبلیغات

اختصاص ۹۳ میلیارد تومان برای حل “تنش آبی” در شهرهای سیستان و بلوچستان

Article Image

به گزارش سنت نیوز ، ظهر امروز جلسه شورای برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان با حضور استاندار و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی سیستان و بلوچستان در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه مشکلات اساسی در زمینه وضعیت منابع آب و تأمین آب آشامیدنی در کشور به وجود آمد، اعتباراتی در این بخش پیش‌بینی شده است.

غلامرضا مالکی افزود: بر اساس درخواستی که وزارت نیرو، وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران کشور از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داشتند از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران ۴۵۰ میلیارد تومان به موضوع تنش آبی و خشکسالی اختصاص یافت.

وی ادامه داد: از این اعتبار ۹۳ میلیارد تومان یعنی ۲۰ درصد آن به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت. با توجه به اینکه وضعیت استان ازنظر تنش آب شهری در بین استان‌های کشور در وضعیت متوسط قرار داشت این میزان اعتبار رقم خوبی است.

مالکی بابیان اینکه این اعتبار فقط برای تنش آب شهری هزینه می‌شود، افزود: از این ۹۳ میلیارد تومان، ۱۸ میلیارد تومان برای زمان اضطراری و زمان تنش آب به‌صورت توزیع نشده در نظر گرفته‌شده است. بقیه اعتبار بر اساس درخواست ستاد بحران کشور و وزارت نیرو بین پروژه‌ها توزیع‌شده و به استان ابلاغ‌شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: برای ۱۸ میلیارد توزیع نشده پیشنهاد می‌شود ۱۰ میلیارد را بر اساس نظر مدیریت ستاد بحران استان و معاون عمرانی استاندار و تأیید استاندار توزیع کنیم و ۸ میلیارد را برای مواقع ضروری و اتفاقات غیرمترقبه تا پایان سال ذخیره کنیم.

به گزارش تسنیم این پیشنهاد در پایان جلسه توسط اعضای شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان تصویب شد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار