تبلیغات

امارات میزبان کنفرانس بین المللی اقلیت های مسلمان

Article Image

به گزارش سنت نیوز  به نقل از پایگاه خبری dailytexanonline؛ این کنفرانس ۸ می (۱۸ اردیبهشت ۹۷) با حضور بیش از ۴۰۰ اندیشمند مسلمان از ۱۳۰ کشور جهان آغاز به کار کرده و تا ۹ می (۱۹ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.

دکتر علی رشیدالنعیمی، رییس کمیته عالی برگزاری کنفرانس چهارشنبه (۲۳۵ بهمن) در رابطه با اهداف این کنفرانس اظهار کرد: هدف از برگزاری این کنفرانس گسترش صلح و احترام متقابل بین پیروان ادیان و فرهنگ ها و کمک به امنیت کودکان اقلیت های مسلمان در برابر خشونت و افراط گرایی و دفاع از حقوق فرهنگی و دینی این اقلیت ها مطابق با قوانین اساسی بین المللی است.

وی افزود: امروزه دنیا در بسیاری از جنبه ها به سوی جهانی شدن پیش می رود که این مساله متفاوت از چلش های دیگر است و برخی از اقلیت های مسلمان به کشورهای دیگر مهاجرت کرده و موفقیت هایی کسب کرده و به عنوان یک عضو اصلی در توسعه آن کشورها تبدیل شده اند.

النعیمی تصریح کرد: با این وجود این اقلیت های مسلمان با چالش های زیادی مواجه هستند و برخی از آن ها قادر به ادغام در این جوامع نیستند؛ به همین جهت این کنفرانس از بیش از ۴۰۰ رهبر مسلمان از ۱۳۰ کشور دعوت کرده است تا این چالش ها را مورد بررسی قرار دهند.

بهبود موسسات اسلامی در دنیا برای ایجاد امنیت فکری و معنوی اقلیت های مسلمان و تشویق آن ها برای مشارکت در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، دستیابی اقلیت های مسلمان به تمدن پیشرفته از طریق تعامل مثبت با جامعه و طرح مبتکرانه برای مقابله با افراط گرایی و تقویت سیستم شهروندی و ادغام اجتماعی این اقلیت ها، بررسی وضعیت اقلیت های مسلمان در بافت جهانی و ارزیابی نقش اقلیت های مسلمان در توسعه چندگانگی فرهنگی در جوامعی که ساکن هستند، برخی از اهداف اصلی این کنفرانس است/.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار