تبلیغات

سیستان و بلوچستان نیازمند ساخت ۱۱ هزار کلاس درس

Article Image

به گزارش سنت نیوز، علیرضا راشکی در مراسم جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان قصرقند افزود: ۶ هزار و ۱۸۱ مدرسه در سیستان و بلوچستان تخریبی و نیازمند بازسازی است.

راشکی اظهار کرد: همچنین ۱۸ هزار و ۹۳۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۴ هزار و ۳۵۸ مورد آن نیز نیازمند مقاوم‌سازی است.
وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان پنجمین استان در جذب تعهدات خیران مدرسه‌ساز است.

راشکی گفت: با مشارکت خیران مدرسه‌ساز‌، مدرسه ۲ کلاسه خیری روستای حیط شهرستان قصرقند با زیربنای ۶۰ متر و اعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیون تومان در این نقطه محروم ساخته‌شده که در دهه فجر به بهر‌‌ه‌برداری می‌رسد .

وی افزود: با توجه به نیازهای موجود فرهنگیان روستای حیط شهرستان قصرقند به‌صورت خودجوش به‌طور کامل هزینه ساخت این مدرسه خیری را برعهده‌گرفته‌اند .

راشکی خاطرنشان کرد: متوسط زیربنای فضای آموزشی در کشور ۵٫۳۴ مترمربع و در سیستان و بلوچستان ۳٫۱۱ مترمربع است.

مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر در سیستان و بلوچستان بیش از ۱۲ هزار معلم کمبود داریم که در شهرستان‌های چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند کمبود معلم به ۳ هزار نفر می‌رسد و این در حالی است که در ۷ سال اخیر بیش از ۱۳ هزار نفر جذب آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان شده‌اند.

راشکی با بیان این که مشارکت خیران در ساخت فضاهای آموزشی در سیستان و بلوچستان چشمگیر بوده است،افزود: از جمله این خیران میتوان از واعظ مهدوی معاون توسعه ی امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی نام برد که تاکنون ۳ مدرسه را در قصرقند ساخته و در احداث ۹ مدرسه دیگر مشارکت داشته است.

همچنین در این مراسم فرماندار شهرستان قصرقند نیز بر حصارکشی، ساخت سرویس بهداشتی در مدارس ، ساخت مدارس شبانه روزی و تعمیر مراکز آموزشی قدیمی در سطح شهرستان تاکید کرد.

حمیرا ریگی گفت: دراین جشنواره رایزنی برای ساخت ۶ مدرسه توسط خیرین انجام گرفته که  امید است باتکمیل این ظرفیت ها سهم برخوردای دانش اموزان قصرقندی ازفضای اموزشی مناسب در حد مطلوب شود.

فرماندار خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ و ۹۶ تعداد ۱۹۶ کلاس درس در قالب ۷۷ مدرسه در سطح شهرستان توسط خیرین مدرسه ساز و مشارکت دولت در ردیف اعتبارات دولتی در حال ساخت است و تعدادی نیز به بهره برداری رسیده است.

حمیرا ریگی افزود: با وجود مشارکت خیران در ساخت فضاهای آموزشی در قصرقند، این شهرستان به ساخت ۲۰ مدرسه دیگر نیاز دارد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار