تبلیغات

سردرگمی مردم در جایگاه‌های سوخت سراوان+تصاویر

Article Image

به گزارش سنت نیوز در روزهای اخیر تعطیلی جایگاه‌های ساعتی سوخت شهرستان سراوان موجب ازدحام بالا و معطلی چندساعته مردم برای سوختگیری شده‌اند.

پرویز سعادتمند یکی از شهروندان سراوانی در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: دیروز دو بار در ساعات مختلف به جایگاه‌های سطح شهر برای سوختگیری مراجعه کردم اما با توجه به‌صف طولانی این جایگاه‌ها از سوختگیری منصرف شدم.

این شهروند می‌افزاید: برخی جایگاه‌های سوخت سطح شهرستان ساعاتی را در طول روز به علت اتمام مخازن سوخت تعطیل می‌کنند که این امر موجب تشکیل صف‌های طولانی در جلوی این جایگاه‌ها می‌شود.

وی تصریح می‌کند: برخی جایگاه داران، سوخت را به‌صورت گالنی توزیع می‌کنند که این امر خلاف قانون است و مسئولین بارها به جایگاه داران این موضوع را متذکر شده‌اند اما گویا آن‌ها گوش شنوایی ندارند.

سعادتمند خاطرنشان می‌کند: در حالی شهروندان ساعت‌ها در صف سوخت‌گیری هستند که دست‌فروشان چند متر آن‌طرف‌تر در سر چهارراه مشغول فروش گالنی بنزین هستند.

پرویز بلوچی یکی دیگر از شهروندان نیز در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: با توجه به این‌که قیمت سوخت در پاکستان بسیار بالاتر از ایران است، بسیاری از مرزنشینان سروان به علت رکود و بیکاری به عرضه و انتقال سوخت به پاکستان به‌صورت قانونی یا قاچاقی روی آورده‌اند و این امر موجب اتمام مخازن سوخت جایگاه‌های سطح شهر سراوان و سردرگمی مردم می‌شود.

وی می‎افزاید: می‌طلبد مسئولین مربوطه با وضع قوانین در وهله اول تدابیر لازم را بر عرضه و نظارت متناسب سوخت به جایگاه‌ اتخاذ کنند و در وهله دوم نیز برای برون‌رفت از بیکاری مرزنشینان چاره‌اندیشی کنند.

در همین‌حال روابط عمومی شرکت پخش و توزیع فراورده‌های نفتی منطقه زاهدان با صدور اطلاعیه اعلام کرد: در هفته نخست بهمن‌ماه در جایگاه‌های سوخت سطح شهرستان به‌طور متوسط ۲۵۰ هزار لیتر فرآورده توزیع‌شده که هر جایگاه به‌طور میانگین ۹۰ هزار لیتر فرآورده دریافت کرده است اما بازهم در سراوان شاهد ازدحام و شلوغی جایگاه‌ها هستیم.

در ادامه این اطلاعیه آمده: با عنایت به مشکلات مردم، در روزهای اخیر یک‌بار اضافه از فرآورده‌های سوختی را برای برون‌رفت از این مشکل میان جایگاه‌های سطح شهر توزیع کردیم.

حال با این تفاسیر به نظر می‌رسد با توجه به مرزی بودن شهرستان سراوان باید نظارت بیشتری بر جایگاه‌های سوخت در این شهرستان انجام شود.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار