تبلیغات

سیاستمدار حزب ضداسلامی «بدیل برای آلمان» مسلمان شد

Article Image

به گزارش سنت نیوز، روزنامه آلمانی «دی ویلت» در شمارۀ روز گذشته (سه‌شنبه) با اعلام اینکه واگنر چند روز قبل به دین اسلام گرویده است، از استعفای این فعال سیاسی از حزب «بدیل برای آلمان» خبر داد.
این روزنامه در ادامه گزارش داد که واگنر ۴۸ساله انتخاب «اسلام» را به‌عنوان دین برای خود «یک موضوع شخصی» دانست و از پاسخ بیشتر به سؤالات خبرنگاران خودداری کرد.
آرتور واگنر روسی‌الاصل است که از سال ۲۰۱۵ به عضویت حزب «بدیل برای آلمان» درآمد؛ وی عضو کمیته ایالتی حزب و مسئول امور اجتماعات مذهبی و کلیساها بود.
وی پیش از عضویت در حزب «بدیل»، جزو اعضای حزب دموکرات مسیحی «سی دی یو» آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان بود.

حزب افراطی «بدیل برای آلمان» روز سه‌شنبه (۳ بهمن) با تایید گزارش‌های رسانه‌های آلمان، اعلام کرد که آرتور واگنر، سیاستمدار این حزب، به اسلام گرویده است.
دانیل فریزه، سخنگوی این حزب گفت که واگنر، عضو برجسته حزب در ایالت شرقی براندنبورگ، در یازدهم ژانویه «به دلایل شخصی» از مقام خود در کمیته ملی اجرایی حزب کناره‌گیری کرد.
وی در حالی مدعی شد که حزب «بدیل برای آلمان» با مسلمان‌شدن واگنر مشکلی ندارد و در این حزب نمایندگان حامی مسلمانان و مسیحیان حضور دارند، که همگان بر بیانیه‌ها و موضع‌گیری‌های ضد اسلامی حزب مذکور به‌ویژه در زمینۀ مهاجرین اذعان دارند.
این حزب سال گذشته میلادی در پی راه‌اندازی یک کمپین عوام‌گرایانه و ضداسلامی توانست برای نخستین بار به پارلمان فدرال آلمان راه یابد و به سومین نیروی قوی در پارلمان تبدیل شود.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار