تبلیغات

هیئتی از شورای امنیت به پاکستان می‌رود

Article Image

به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، تیم ناظر بر تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل سفرشان را از روز پنجشنبه آغاز می‌کند.

یک مقام ارشد پاکستانی اعلام کرد: تیم نظارت بر تحریم‌های مطرح شده در قطعنامه ۱۲۶۷ شورای امنیت ۲۵ و ۲۶ ژانویه در پاکستان خواهد بود.

این سفر در حالی انجام می‌گیرد که فشارها علیه پاکستان افزایش یافته و آمریکا و هند این کشور را به پایبند نبودن کامل به تحریم‌ها درباره حافظ سعید و موسسان وابسته به آن متهم می‌کنند.

با این حال مقامات پاکستانی اصرار دارند که بگویند، این سفر معمول و روتین است.

حافظ سعید تحت قطعنامه شماره ۱۲۶۷ شورای امنیت در ماه دسامبر ۲۰۰۸ به اتهام طراحی حمله بمبئی تحریم شد.

روز جمعه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: این قطعنامه به طور آشکارا به اسلام آباد اعلام کرده است که حافظ سعید یک تروریست بوده و باید محاکمه شود.

این اظهارات پس از این بیان شد که نخست وزیر پاکستان در اظهاراتی اعلام کرده بود که هیچ پرونده‌ای درباره طراح حمله بمبئی وجود ندارد.

آمریکا و هند این تبعه پاکستانی را به دست داشتن در حملات مرگبار بمبئی درسال ۲۰۰۸ میلادی متهم کرده‌اند.

هیدر ناوئرت، در واکنشی تند گفت: نام سعید در قطعنامه ۱۲۶۷ شورای امنیت سازمان ملل آمده است. او باید براساس قانون محاکمه شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا حافظ سعید را به عنوان یک تروریست جهانی معرفی و از سال ۲۰۱۲ جایزه ۱۰ میلیون دلاری را برای ارائه اطلاعات در راستای دستگیری و محاکمه حافظ سعید در برابر عدالت تعیین کرده است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار