تبلیغات

طالبان مسئولیت حمله به هتل اینترکنتیننتال کابل را بر عهده گرفت

Article Image

به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، این هتل شنبه شب مورد هجوم مردان مسلح قرار گرفت و تا بامداد امروز برخی طبقات هتل همچنان در دست این افراد قرار داشت.

طالبان افغانستان ساعاتی پس از اعلام پایان عملیات توسط وزارت کشور افغانستان، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. این گروه سال ۲۰۱۱ نیز حمله مشابهی به این هتل انجام داد.

همزمان با آغاز صبح، ستونی از دود بر فراز ساختمان این هتل دیده می‌شود و چندین خودروی زرهی ارتش آمریکا با مسلسل در نزدیکی هتل حضور دارند. نیروها و واحدهای نظامی پلیس و ارتش افغانستان نیز در محل مستقر هستند.

مقام‌های افغانستان گفته‌اند که چهار مهاجم این عملیات تروریستی کشته شده‌اند. تا صبح امروز نیروهای ویژه به دنبال یک یا دو تن از مهاجمان بودند که گفته می‌شد همچنان مقاومت می‌کنند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور افغانستان، به بی‌بی‌سی گفته است که حمله به هتل اینترکنتیننتال کابل با کشته شدن ۴ مهاجم این حمله پایان یافته است و نیروهای امنیتی افغانستان کنترل هتل را بدست گرفته‌اند.

وی گفت که در این حمله ۵ غیرنظامی از جمله یک تبعه خارجی نیز کشته شده است و ۶ نفر هم مجروح شده‌اند.

شبکه طلوع‌نیوز افغانستان نیز درباره تلفات این حمله گزارش داد، در این رویداد، دست‌کم ۱۸ تن جان باخته‌ و شش تن دیگر زخمی شده‌اند که البته این آمار نهایی نیست و احتمال تغییر در آن وجود دارد.

مسئولان افغان پیشتر گفته بودند که در این حمله بین ۴ تا ۵ فرد مسلح مشارکت دارند.

این حمله چند روز پس از آن رخ داد که سفارت آمریکا نسبت به وقوع حملات احتمالی در هتل‌های کابل هشدار داده بود.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفته است، نیروهای نظامی ۱۶۰ نفر را نجات داده‌اند که ۴۱ تن آنها شهروند خارجی بوده‌اند.

احمد حریص نایب، مدیریت این هتل گفته است که مهاجمان از طریق آشپزخانه به بخش اصلی هتل راه پیدا کردند. به گفته یکی از شاهدان، مهاجمان اقدام به گروگانگیری کارمندان هتل و مسافران کرده‌ بودند.

هتل مذکور که سازه آن مربوط به دهه ۶۰ میلادی است، در ۲۰۱۱ نیز هدف حمله طالبان قرار گرفته بود.

این هتل قرار بود امروز میزبان کنفرانس فناوری اطلاعات با حضور بیش از ۱۰۰ مدیر و مهندس این بخش و مسئولان محلی باشد که مورد حمله قرار گرفت.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار