تبلیغات

هزینه کرد۲۵۰ میلیارد ریالی در بخش آب روستایی سیستان و بلوچستان

Article Image

به گزارش سنت نیوز ، عبدالاحد ریکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انجام ۶۱ کیلومتر خط انتقال، ۹۳کیلومتر شبکه توزیع، ساخت چهار هزار و ۲۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره، حفر و تجهیز پنج حلقه چاه، راه اندازی پنج ایستگاه پمپاژ، ساخت ۶۵ کیلومتر مربع موتورخانه و ۲۰۰ متر حصارکشی از جمله اقدامات این مدت بوده است.
وی افزود: اضافه شدن هشت دستگاه تانکر آبرسان سیار از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران به ناوگان آبرسانی سیار چابهار و کنارک و راه اندازی ۲ دستگاه آب شیرین کن نیز از دیگر فعالیت های امسال شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان بوده است.
وی بیان کرد: امسال همچنین هشت هزار متر اصلاح و بازسازی لوله فرسوده خط انتقال توسط این شرکت در سیستان و بلوچستان انجام شده است.
وی ادامه داد: ۵۲۹ مورد انشعابات غیرمجاز آب در روستاهای سیستان و بلوچستان شناسایی شد که بعد از طی مراحل قانونی به مجاز تبدیل شدند.
ریکی با اشاره به کنترل کیفیت آب آشامیدنی روستاهای پوشش سیستان و بلوچستان گفت: گندزدایی آب شبکه توزیع روستاها توسط ۵۱۹ دستگاه کلریناتور، چهار هزار و ۲۴۸ مورد نمونه برداری و انجام آزمونهای میکروبی آب و ۲۱۰ مورد انجام آزمونهای فیزیک وشیمیایی از جمله اقدامات کنترل کیفیت این شرکت در سالجاری بوده است.
وی با بیان اینکه امسال شاهد تابستان سرسخت از نظر آبی بودیم اظهار داشت: پنج هزار و ۵۹۴ روستا در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۲ هزار و ۲۲۵ روستا برابر با ۶۲٫۳ درصد جمعیت روستایی این استان زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان واقع در بخش گرم و خشک جنوب شرق ایران اسلامی با ۱۱٫۵ درصد وسعت کشور پهناورترین استان محسوب می شود که با سکونت ۱۴ نفر در هر کیلومتر مربع دارای پراکنده ترین مناطق جمعیتی است.
خشکسالی های پی در پی ۱۸ سال گذشته در سیستان و بلوچستان در کنار این پراکندگی جمعیت سبب ایجاد مشکلات متعدد به ویژه در زمینه تامین آب برای ۵۱ درصد جمعیت استان که در روستاها بسر می برند شده است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار