تبلیغات

اسپانیا نظامیان بیشتری به افغانستان اعزام می‌کند

Article Image

به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری طلوع، ماریا دولورس دو کاسپدال، وزیر دفاع اسپانیا با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان دیدار کرد و به بررسی اوضاع امنیتی در این کشور، روابط میان کابل و مادرید و سایر موضوعات مرتبط پرداخت.

دفتر ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع افغانستان و محمد شریف یافتعلی، فرمانده ارتش در این نشست حضور داشتند.

وزیر دفاع اسپانیا گفت که کشورش به همکاری و پشتیبانی از نیروهای ویژه افغانستان ادامه می‌دهد.

وی همچنین گفت که تعداد نیروهای اسپانیا را در افغانستان افزایش می‌دهد و بیشتر بر آموزش و ایجاد ظرفیت‌های دفاع ملی افغانستان و نیروهای امنیتی این کشور تمرکز دارد.

دو طرف همچنین به تبادل دیدگاه‌ها درباره تقویت روابط امنیتی پرداختند.

رئیس جمهوری افغانستان نیز کمک‌های اسپانیا را در بخش‌های مختلف مورد قدردانی قرار داد و گفت: دولت کابل به تقویت روابطش با مادرید ادامه می‌دهد.

حدود ۱۵ هزار نیروی آمریکایی و ۶۰۰۰ نیروی ناتو در افغانستان حضور دارند و براساس گزارش‌ها، دست کم ۳۰۰۰ نیروی ناتو قرار است در چهار ماهه آتی به این کشور وارد شوند. همچنین ۱۰۰۰ سرباز آمریکایی دیگر نیز قرار است در آینده‌ای نزدیک به افغانستان بروند.

اسپانیا از ژانویه ۲۰۰۲، ۲۹ هزار و ۸۶۱ نیرو به افغانستان اعزام کرده و طولانی‌ترین عملیات نظامی را داشته که در نتیجه آن ۱۰۲ سرباز این کشور در افغانستان کشته شدند. ۶۲ تن از این تعداد در سانحه هوایی در ترکیه در مه سال ۲۰۰۳ حین بازگشت به اسپانیا کشته شدند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار