تبلیغات

راه‌اندازی نمازخانه‌ در آستانه المپیک زمستانی کره جنوبی

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از روزنامه Korea Times؛ سازمان گردشگری کره جنوبی اعلام کرد: این نمازخانه از ماه فوریه برای خدمت‌رسانی به مسلمانانی که برای تماشای مسابقات المپیک زمستانی به منطقه می‌آیند، آغاز به کار می‌کند.

این اقدام در پاسخ به افزایش تعداد گردشگران مسلمان است که به ویژه از جنوب شرق آسیا و خاورمیانه به کره جنوبی می‌روند.

تعداد گردشگران مسلمان در کره سال گذشته به ۹۳۰ هزار نفر رسید که نسبت به ۵۴۰ هزار گردشگر مسلمان در سال ۲۰۱۲، جهش بزرگی داشته است.

نمازخانه گانگ‌نئونگ محلی برای گرفتن وضو و محلی برای اقامه نماز دارد. نسخه‌های قرآن کریم نیز در آن قرار داده شده و مجهز به وسایل گرمایشی و سرمایشی و تهویه نیز هست.

دیگر اماکن گردشگری کره جنوبی مانند فرودگاه‌های بین‌المللی و ایستگاه‌های قطار سراسر این کشور، جزیره نامی و دهکده مینسوک کره نیز مجهز به نمازخانه هستند.

دولت نیز در حال افزایش خدمت‌رسانی به گردشگران مسلمان است تا کاهش تعداد گردشگران چینی را  جبران کند. اخیراً سفر گردشگران چینی به کره جنوبی در پی موضع‌گیری دولت چین در برابر راه‌اندازی سامانه دفاع ضدموشکی آمریکا در کره جنوبی کاهش چشمگیری داشته است.

پکن با منع فروش بسته‌های گردشگری گروهی به کره جنوبی سبب کاهش ۶۷ درصدی ورود گردشگران چینی به این کشور شده است/.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • آیا خلفای راشیدین «انتقاد پذیر» بودند؟

    تاریخ و کتب سیرت، نمونه‌های بارزی از انتقادپذیری خلفای راشیدن برای ما به جای گذاشته است، که به صورت نمونه به چند مورد اشاره می‌کنیم: در اولین...

  • farooghiye.com has expired

    farooghiye.com has expired Because of this, the existing content of your website is not showing. If you are the registrant...