تبلیغات

کمک مالی پنتاگون برای احیای اقتصاد افغانستان معلوم نیست چه شده!

Article Image

به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، برنامه کمک به احیای وضعیت اقتصادی افغانستان از سوی وزارت دفاع آمریکا موسوم به “نیروی رزمی برای عملیات ثبات و تجارت” از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ مبلغ ۶۷۵ میلیون دلار در اقتصاد این کشور جنگ زده صرف کرده، اما گزارش‌های معدودی درباره این مساله وجود دارد که این مبلغ در کجا صرف شده است.

سیگار در گزارشی آورده است: وزارت دفاع آمریکا نمی‌تواند داده‌های قابل قبولی را درباره اینکه این مبالغ دقیقا در کجا صرف شده، ارائه کند. این مبالغ باید در ایجاد شغل، تسهیل در سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، افزایش نیروی کار آزموده و افزایش عایدات دولت کابل صرف می‌شد.

هدف “نیروی رزمی برای عملیات ثبات و تجارت” تامین مالی پروژه‌هایی بر پایه تجارت به منظور کاهش خشونت با ترغیب افغان‌ها در تمرکز بر فعالیت‌های اقتصادی بجای جنگ و مبارزه بود. اگرچه در گزارش سیگار آمده که این برنامه بی‌معنا و ناکارآمد بوده است.

در این گزارش همچنین آمده است: به دلیل اینکه اسناد و داده‌های با اهمیت به صورت کلی و دائمی جمع‌آوری نشدند، ما نمی‌توانیم به ارزیابی درستی درباره این مساله پی ببریم که مبلغ ۶۷۵ میلیون دلار از سوی پروژه “نیروی رزمی برای عملیات ثبات و تجارت” دقیقا در کجا صرف شده است. این پروژه انتظارات خلاف واقعی را داشته و نتوانسته در بخش‌های محلی چون سیاست، فرهنگ، آب و هوا و امنیت آنچنان که باید فعالانه عمل کند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • آیا خلفای راشیدین «انتقاد پذیر» بودند؟

    تاریخ و کتب سیرت، نمونه‌های بارزی از انتقادپذیری خلفای راشیدن برای ما به جای گذاشته است، که به صورت نمونه به چند مورد اشاره می‌کنیم: در اولین...

  • farooghiye.com has expired

    farooghiye.com has expired Because of this, the existing content of your website is not showing. If you are the registrant...