تبلیغات

۳۱ درصد صید ماهی و میگو کل کشور در چابهار و کنارک

Article Image

به گزارش سنت نیوز، مهرداد میرزایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۲ هزار و ۳۳۰ شناور صیادی شامل ۹۳۰ فروند لنج و هزار و ۴۰۰ فروند قایق صید و صیادی در چابهار و کنارک فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه صیادان در قالب ۳۴ تعاونی در حوزه اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: سال گذشته صید بیش از ۲۵۰ هزار تن ماهی و میگو را شاهد بوده ایم.
وی تصریح کرد: هشت شهرک و ناحیه صنعتی و بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی صنایع شیلاتی در آب های ساحلی سیستان و بلوچستان فعال هستند.
معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ بندر ماهیگیری و جایگاه تخلیه صید شامل بنادر تیس، کنارک، رمین، زرآباد، پزم، چابهار، بریس، گواتر، جد، تنگ و پسابندر در چابهار و کنارک وجود دارد.
وی افزود: بیشتر بنادر صیادی در حوزه شهرستان های چابهار و کنارک با قدمت بیش از ۲۰ سال برای رونق صید و صیادی و فعالیت بهتر نیاز به لایروبی، ساخت ایستگاه آتش نشانی، بهسازی و زیباسازی، روشنایی محوطه و آسفالت راه ورودی و خروجی دارند.
میرزایی گفت: ۲۹ کارخانه تولید کنسرو ماهی در چابهار و کنارک وجود دارد و این مناطق از ایران اسلامی تامین کننده بیش از ۷۰ درصد تن ماهیان کشور هستند.
وی سرمایه گذاری صیادان در خصوص پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو در سایت های گواتر و رودیک را خواستار شد و خاطرنشان کرد: چابهار یکی از بهترین نقاط کشور برای آبزی پروری است و می تواند سودآوری خوبی برای سرمایه گذار داخلی و خارجی داشته باشد.
به گزارش ایرنا سیستان وبلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال است.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار