تبلیغات

خط ریلی زاهدان-چابهار تا ۱۰ سال آینده هم به بهره‌برداری نمی‌رسد

Article Image

به گزارش سنت نیوز، عبدالغفور ایران‌نژاد با اشاره به پیشرفت ۲۵ درصدی پروژه راه آهن چابهار-زاهدان اظهار داشت: با اعتباراتی که به پروژه راه آهن چابهار به زاهدان به عنوان طولانی‌ترین خط ریلی کشور می‌یاید این پروژه تا ده‌سال آینده هم به بهره‌برداری نمی‌رسد.

وی افزود: پروژه راه‌آهن چابهار-زاهدان-مشهد به دلیل اهمیت بالا و با توجه به این‌که کوتاه ترین و به صرفه‌ترین راه ریلی در کریدور شمال-جنوب و مهم‌ترین مسیر ترانزیت ریلی در شرق کشور است در لایحه بودجه کشوری دارای ردیف است.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اعتبار تکمیلی برای اتصال چابهار به خط ریلی کشور ۴ هزار میلیارد تومان برآورد شده تصریح کرد: در لایحه بودجه سال ۹۷ تنها ۱۰۰ میلیاردتومان برای این طرح عظیم در نظر گرفته شده که تنها ۲٫۵ درصد اعتبار تکمیلی برای به اتمام رسیدن پروژه است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۶۳ میلیاردتومان به این پروژه تخصیص یافته، گفت:هم اینک ۲ هزار و ۳۵۷ نفر نیروی انسانی و ۶۰۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در پروژه راه‌آهن چابهار-زاهدان مشغول کار هستند و این طرح ملی در ۸ قطعه به طول ۷۰۰ کیلومتر از چابهار تا زاهدان در حال اجراست.

به گزارش تسنیم راه‌آهن چابهار- زاهدان- مشهد به طول ۱۴۵۷ کیلومتر، طولانی‌ترین خط ریلی کشور است که عملیات احداث آن از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و قرار است چابهار را ابتدا به زاهدان و سپس به مرز “میلک”، مرز مشترک ایران و افغانستان و دست آخر با امتداد به سمت بیرجند و تربت حیدریه تنها بندر اقیانوسی ایران را به شبکه ریلی کشور متصل کند اما این پروژه هرچند اهمیتی ملی وبین المللی دارد ۷ سال است با بحران بی‌پولی و کمبود اعتبارات روبه‌روست تنها ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار