تبلیغات

۱۷۰ هزار کودک در سیستان و بلوچستان غربالگری بینایی می‌شوند

Article Image

به گزارش سنت نیوز، محمدرضا سراوانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح جامع غربالگری بینایی کودکان اظهار داشت: ۱۷۰ هزار نفر از کودکان ۳ تا ۶ سال در سیستان و بلوچستان غربالگری بینایی می‌شوند و در سال ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از کودکانی که مشکل بینایی دارند شناسایی می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان افزود: برای کودکانی که مشکل بینایی دارند عینک تجویز می‌شود و این در حالی است که اگر بهزیستی کودکان را به‌‌ویژه در مناطق محروم غربالگری بینایی نکند، بسیاری از این کودکان در آینده نابینا خواهند شد.

وی با اشاره به اجباری‌شدن غربالگری ژنتیک در برنامه ششم تصریح کرد: هیج دفتردار محضری حق ثبت ازدواج را ندارد مگر آنکه فرم غربالگری ژنیتیک ارائه شود؛ بر همین اساس زوجین باید در مراکز مشاوره ژنیتک بهزیستی غربالگری شوند و در صورتی که ازدواج ریسک بالایی داشته باشد جهت درمان یا مشاوره به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد.

سراوانی با اشاره به مراکز ترک اعتیاد بهزیستی، خاطرنشان کرد: ۴ مرکز ترک اعتیاد و بازپروری در شهرهای زاهدان، زابل و ایرانشهر وجود دارد و معتادان متجاهری که نیروی انتظامی جمع‌آوری می‌کند برای بازپروری به این مراکز تحویل داده می‌شوند و این در حالی است همه خدماتی که در مراکز بهزیستی استان به بیماران ارائه می‌شود کاملاً رایگان است.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار