تبلیغات

نجات یک جوان بلوچ دیگر از اجرای حکم اعدام

Article Image

شیخ التفسیر مولانا محمدحسین گرگیج با وساطت خود بار دیگر سبب بازگشت به زندگی یک جوان بلوچ محکوم به قصاص پس از گذشت 9 سال از وقوع جرم شدند.photo_2017-12-29_19-28-56

به گزارش واحد خبر دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، طی جلسه ای که عصر امروز در نگین شهر استان گلستان به همین مناسبت برگزار شد “حاج حبیب شاهوزهی” از ریش سفیدان و معتمدین منطقه با اعلان رضایت خانواده ی مقتول، این گذشت و بخشش را تنها وساطت “مولانا محمدحسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزادشهر” بیان کرد.

مولانا گرگیج در این نشست، ضمن تقدیر از این عمل خداپسندانه و بشر دوستانه ی اولیای دم، بر لزوم عفو و گذشت در فرهنگ اسلامی تاکید نهادند.

لازم به اشاره است که فرد مقتول از طایفه شاهوزهی بود که در تابستان 87 به خاطر وساطت در یک نزاع خانوادگی توسط جوانی از طایفه ریگی به شهادت رسید؛ گفتنی است مراسم رسمی صلح و سازش این دو طایفه (شاهوزهی – ریگی ) ماه آینده با حضور شیخ التفسیر مولانا گرگیج و بزرگان منطقه برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش با نجات جان این محکوم به اعدام، آمار نجات یافتگان از حکم قصاص توسط مولانا گرگیج به 40 تن رسید که در این بین تعدادی از محکومین نیز شیعه بوده اند، مولانا گرگیج همچنین بارها با پادرمیانی خویش موجب برقراری صلح و سازش بین اقوام و طوایف مختلف کشور شده است.

Print Friendly

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار