تبلیغات

کتاب ارزنده «شگفتی های اندیشه ی اقبال»

Article Image

دکتر اقبال، از بزرگترین علما و دانشمندان معاصر است که می‌کوشید عظمت و جلال فرهنگ غنی اسلامی را با حکمت و کلام نغز خود بازگو نماید و مسلمانان را به بازاندیشی در ارزشهای خویش وادارد و از این رهگذر، شکوه و نشاط گذشته را به جوامع اسلامی بازگرداند.

نویسنده در این اثر عالمانه، جنبه‌های گوناگون شخصیت اقبال را به تصویر کشیده و دیدگاههای مختلف دینی و اجتماعی وی را از خلال اشعار زیبا و پرسوزِ آن شاعر و اندیشمند ارجمند استخراج می‌کند و به شرح و بسط آنها می‌پردازد.

وی پس از بیان دلایل نبوغِ اقبال و عوامل مؤثر در شکوفایِ آن، به توضیح دیدگاههای او در مورد بسیاری از موارد از جمله موارد زیر می‌پردازد:

نقاط ضعف آموزش در کتابهای اسلامی علوم و فنون جدید انسان کامل توطئه غرب برای مسلمانان و بازگشت جاهلیت

علامه اقبال لاهوری از جمله اندیشمندان بزرگ معاصر است که با وجود تمامی تهاجمات علیه اسلام و زندگی اسلامی توانست به عنوان یک مسلمان به خوبی و به صورت زیبا زندگی یک مسلمان واقعی را در واقعیت به نمایش بگذارد. دکتر اقبال می تواند نمونه ای روشن و سرمشقی مناسب برای زندگی یک جوان مسلمان باشد. هم اکنون توصیه میکنیم این کتاب ارزنده را از سایت سنت دانلود دریافت کنید.

این مطلب را از دست نده:  کتاب حجه السالکین فی رد المنکرین

مشخصات

نام کتاب: شگفتی های اندیشه اقبال مولف: علامه سید ابوالحسن علی ندوی ترجمه: ابوشعیب عبدالقادر دهقان فرمت: pdf منبع: سنت دانلود لینک دانلود مستقیم (برای دانلود کلیک کنید)

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار