تبلیغات

کنگره آمریکا بودجه نظامی ۷۰۰ میلیارد دلاری این کشور را تصویب کرد

Article Image

به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، بودجه نظامی ۲۰۱۸ در مجلس نمایندگان آمریکا و سنا و با حمایت حداکثری نمایندگان به تصویب رسید و قرار است برای امضا نزد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برود.

این بودجه همچنین شرایط سختی را برای کمک‌های نظامی و امنیتی آمریکا به پاکستان درنظر گرفته است. در این بودجه جدید از وزارت دفاع آمریکا و وزارت امور خارجه خواسته شده است تا موضوع همکاری با دولت هندوستان در زمینه‌های دفاعی و نظامی را بررسی کنند.

تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه ارشد آمریکایی با استقبال از تصویب این بودجه گفت: تعداد کمی از شرکای آمریکا در قرن ۲۱ بر اهمیت استراتژیک روابط با دولت آمریکا توجه دارند.

وزارت دفاع آمریکا نیز به دنبال ارزیابی رویکرد همکاری با هندوستان و نظارت بر این روند است.

براساس گزارش وزارت دفاع آمریکا، دو کشور هندوستان و ایالات متحده باید از نزدیک در زمینه حل بحران در افغانستان و ثبات در منطقه شامل توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری اقتصادی همکاری داشته باشند.

کنگره آمریکا دولت هندوستان را شریک اصلی نظامی در بودجه نظامی ۲۰۱۷ دانسته بود و در گزارش اخیر کنگره نیز آمده که هندوستان همچنان شریک اصلی نظامی دولت آمریکاست و می‌تواند در زمینه‌های دفاعی و تکنولوژی‌های مرتبط نظامی برای دولت آمریکا همکاری خوبی داشته باشد.

کنگره آمریکا همچنین از وزارت دفاع خواسته است تا از نزدیک کمک‌های امنیتی آمریکا به پاکستان را نظارت کند و تضمین حاصل کند که پاکستان از این کمک‌ها برای حمایت از گروه‌های تروریستی نظیر لشکر طیبه و طالبان پاکستان و همچنین شبکه حقانی استفاده نمی‌کند و اقداماتی را در نظر بگیرند که ارتش پاکستان در صورت حمایت از گروه‌های تروریستی با پیامدهای آن مواجه خواهد شد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار