تبلیغات

مولانا محمدطیب در مراسم نماز جمعه ایرانشهر: پیشرفت استان سیستان‌وبلوچستان در گرو رفع «تبعیض» و «بی‌عدالتی» است

Article Image

مولانا محمد طیب ملازایی  در مراسم نماز جمعه (۱۲ آبان۱۳۹۶) اهل‌سنت ایرانشهر، ضمن اعلام مخالفت با تقسیم سیستان‌وبلوچستان، «بی‌عدالتی»، «تبعیض» و «نابرابری» را ریشه اصلی مشکلات در این استان دانست.

مولانا محمدطیب ملازایی در مراسم نماز جمعه مسجد نور ایرانشهر، اظهار داشت: فقر «مادی»، «فرهنگی» و «بی‌سوادی» جامعه، حاصلِ تبعیض و نابرابری است. مردم استان سیستان‌وبلوچستان نیز به دلیل تبعیض و بی‌عدالتی در این استان گرفتار فقر مادی و فرهنگی هستند.

امام‌جمعه مردمی ایرانشهر رفع مشکلات را در گرو «آسیب‌شناسی» و «برنامه‌ریزی صحیح» دانست و تصریح کرد: پیشرفت استان در «اجرای عدالت»، «توجه یکسان به همه اقوام و مذاهب» و رعایت اصل «شایسته‌سالاری» است.

مولانا محمدطیب انتخاب مدیران استانی را بر مبنای «اصل شایسته‌سالاری» دانست و گفت: باید برای استان مدیرانی انتخاب شوند که همه را با نگاه «مساوی» و «برابر» ببینند، همچنین برای «رفع مشکلات» و «تبعیض‌ها» گام بردارند.

مولانا ملازایی ادامه داد: با توجه به «پتانسیل کافی»، «استعدادهای خدادادی»، «وجود هزاران کیلومتر مرز آبی و خاکی»، «معادن»، «تجارت سالم» و «بستر حاصل‌خیز کشاورزی» در سیستان‌وبلوچستان می‌طلبد که دولت محترم مشکلات را ریشه‌یابی کند و در جهت رفع آنها گام بردارد.

امام‌جمعه مسجد نور ایرانشهر ضمن مخالفت صریح با «طرح تقسیم سیستان‌وبلوچستان»، خاطرنشان ساخت: بلوچستان هویت اصلی ماست و هرگز راضی نمی‌شویم هویت اصلی‌مان را بگیرند و اسم بلوچستان را تغییر دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: دولت نیز نباید پیشرفت سیستان‌وبلوچستان را در گرو تقسیم این استان ببیند، بلکه پیشرفت استان با رفع مشکلات و تبعیض‌ها امکان‌پذیر است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار