تبلیغات

اگر مردگان زنده می شدند

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_Captu889898988989899re.jpg

اساس نیوز : ااگر مردگان زنده می شدند چه می گفتند ؟ گناهان بزرگ کدامند ؟ مطلبی از پروفسور دکتر خطیب اوغلو:

اساس نیوز / روزنامه " takvim" چاپ ترکیه / به قلم پروفسور دکتر نهاد خطیب اوغلو , یکی از چهره های علوم دینی و قرآنی ترکیه :  آیا تاکنون به این اندیشیده اید که اگر به اذن خدا , مردگان زنده می شدند چه می گفتند ؟

مردگان احتمالا چنین می گفتند:

--همچنانکه قرآن و حضرت محمد (ص) خبر داده اند دنیای دیگری وجود داشته است.

--در قبر مورد سئوال و بازخواست قرار گرفتیم.

--در قبر از ایمان و عبادت ما و حق الناس سئوال شد .

--حسن نیت , وجدان و مرحمت بسیار مهم بوده اند.

--نماز و سجده های شبانه باعث راحتی و آرامش ما شدند.

--در ورای قبر , زیبایی باشکوهی دیدیم. اما ورود به آنجا آزاد نیست . فقط می توانیم نگاهش کنیم.

--ما در اینجا عذاب می کشیم اما دیگران غرق در نعمت هستند.

--بعضی از نزدیکانمان که پیشتر مرده بودند را ندیدیم.

--اگر اجازه داده می شد تا دوباره به دنیا بازگردیم در حق کسی بدی نمی کردیم , ظلم نمی کردیم , حق الناس را نمی خوردیم , شراب نمی نوشیدیم , نمازمان را قضا نمی کردیم , مومن خوبی می شدیم.

--ای فرزندانم , از تمام کارهایی که می کنید مطلع می شویم , از خوبی هایتان شاد می شویم و از بدی هایتان متاسف می شویم.

--امروز اگر بجای شما بودیم : هیچ گناهی مرتکب نمی شدیم , حق و حقوق کسی را پایمال نمی کردیم. همه زندگی را به انجام عبادت و اعمال خیر تبدیل می کردیم.

-- مرگ حق است , محشر حق است , روزی زنده خواهیم شد .اینجا محل بسیار سختی است . در اینجا حساب کاملا جدایی وجود دارد . در اینجا فهمیدیم که حساب دنیوی در اینجا کارآیی ندارد.

گناهان بزرگ

در قرآن کریم و احادیث , کناهان کبیره و  بزرگی که مسلمانان از انجام آن برحذر داشته شده اند نام برده شده است.هر مسلمانی که مرتکب یکی از این گناهان نیز بشود باید توبه و اظهار ندامت نماید . تعدادی از این گناهان بزرگ عبارتند از :

شرک به خدا زنا کسب مال حرام شراب و مواد مست کننده نظیر آن دزدی و سرقت قتل انسان افترا و تهمت زنا به زن باعفت شهادت دروغ فرار از شهادت درست قسم دروغ غصب کردن رباخواری و ربا دادن گرفتن و دادن رشوه مخالفت با پدر و مادر (درصورتی که خواست آنان خلاف دین باشد گوش نکنید) قطع صله و رحم رد سخنان حضرت پیامبر (ص) نماز نخواندن روزه نگرفتن پرداخت نکردن زکات حج نرفتن کسی که توانایی آن را دارد حیله در میزان و ترازو اهانت به صحابه پیامبر رد معجزات حضرت پیامبر(ص) سحر و جادو کردن آزار حیوانات خوردن گوشت خوک خوردن گوشت حیوانی که برای غیر خدا ذبح شده – لاشه خواری غیبت و افترا خوردن حق یتیم خوردن حق الناس قطع امید از خدا قماربازی عصیان گری راهزنی کردن , مافیاگری خودکشی کردن ناسزاگویی به ناموس و عفت دیگران نشانه گرفتن سلاح به سمت مسلمان احتکار کردن فریب دیگران ابداع راه ناثوابی که باعث کشانده شدن انسانها بسوی شر می شود.

منبع : "takvim" 

25/581

 ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکوئی

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار