تبلیغات

نمایندگان اهل سنت استان گلستان سخنان ترامپ را محکوم کردند

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_012301.jpg

شهرام کوسه غراوی و رامین نورقلی پور، نمایندگان اهل سنت استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، با رد سخنان اخیر ترامپ درباره برجام، سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و عنوان جعلی «خلیج عربی»، از مواضع جمهوری اسلامی ایران و سیاست های داخلی و خارجی آن اعلام حمایت کردند.

اساس نیوز: رامین نورقلی پور نماینده حوزه غرب استان گلستان در گفتگوی اختصاصی با اساس نیوز در خصوص صحبت های اخیر ترامب گفت: اظهارات سخیف ترامپ هیچ خللی در اراده مردم ایران ایجاد نکرده و نخواهد کرد. آمریکا درطول سال های متمادی کشور ما را تحریم کرده و هیچگاه ازمواضع خود کوتاه  نیامده است؛ لیکن  برجام  چیزی نیست که تصمیم گیرنده آن رئیس جمهور آمریکا باشد و نمی تواند به تنهایی موضع اتخاذ کند.

وی افزود: دیگر کشورهای عضو برجام در رد سخنان ترامپ متحد بوده و ضمن تاکید بر پایبندی به برجام، دیدگاه های رئیس جمهور ایالات متحده را محکوم می کنند. آمریکا، هرچند ممکن است از برجام خارج شود اما جمهوری اسلامی و دیگر کشورهای عضو 1+5 به همکاری خود ادامه می دهند و خللی در روابط بین المللی ما ایجاد نخواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در واکنش به رجزخوانی رئیس جمهور آمریکا نسبت به سپاه اظهار داشت: اظهارات ترامپ به هیچ عنوان مورد تایید ایران و کشورهای منطقه نیست و وی با این کار اعتبار خودش را خدشه دار کرده است. مواضع فعلی ترامپ به نفع او و دولتش نخواهد بود زیرا همانگونه که پیداست بسیاری از سیاستمداران با او به مخالفت برخواسته اند.

نورقلی پور با بیان اینکه سپاه از بدو انقلاب تاکنون خدمات شایان و بی بدیلی را در حفظ انقلاب و نظام داشته است، تصریح کرد: مجلس همواره پشتیبانی قوی برای سپاه بوده و از این پس نیز خواهد بود. مجلس برای هرگونه حمایت و کمک  به سپاه آماده است.

این نماینده اهل سنت، استفاده از نام جعلی «خلیج عربی» از سوی ترامپ را به شدت محکوم کرد و ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا نمی تواند به یکباره نام خلیج فارس را تغییر دهد. اگرچه برخی کشورها از این نام استفاده می کنند اما بر اساس اسناد و مدارکی که از گذشته در سازمان ملل وجود اشته است، نام خلیج فارس به اثبات رسیده و به صورت رسمی در مجامع بین المللی استفاده می شود. بنابراین سخنان ترامپ نمی تواند هیچ خدشه ای به نام خلیج فارس وارد کند.

همچنین شهرام کوسه غراوی نماینده حوزه کلاله  و مراوه تپه در خصوص صحبت های اخیر ترامپ گفت: همانگونه که معمار کبیر انقلاب فرموده اند «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند». مردم ایران اسلامی همواره در کنار مقام معظم رهبری و نظام هستند و با این پشتوانه، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

نماینده اهل سنت حوزه کلاله و مراوه تپه  افزود: با وجود چنین رهبری از امنیت کامل برخوردار هستیم و این امنیت مرهون سپاه است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر امنیت داخل، در خارج از مرزهای کشور نیز از کیان انقلاب اسلامی و نظام دفاع می کند.

غراوی ادامه داد: بنده به ملت ایران به دلیل داشتن چنین نیروی قوی مردمی تبریک می گویم. سپاه نیرویی است که همیشه  در برابر تروریسم و داعش ایستاده است و خواهد ایستاد. مردم ایران در طول سال های پس از انقلاب ثابت کردند در کنار مقام معظم رهبری و نظام  خواهند ایستاد.

 

خبرنگار: طاهر جانی

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار