تبلیغات

ماموستا هاشم نوری: بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد؟ رسیدن به جواب این سوال از طریق «ایمان به خداوند» ممکن است

Article Image

b_0_0_0_10_images_hashem_noori.jpg

اساس نیوز: ماموستا هاشم نوری عالم اهل سنت شهرستان غروه در تازه ترین سخنان خود روز کودک را تبریک گفت و دلیل نامگذاری این گونه مناسبت ها درتقویم ملی را تلنگری برای والدین و بزرگسالان جامعه دانست.

 ماموستا نوری گفت: کودکان و نوجوانان در بحث تربیت نیاز به مراقبت ویژه و بیشتری دارند چرا که آنان درجامعه امروزی بیش از پیش در معرض خطرات و آسیب هایی مانند مباحث اعتقادی و اخلاقی قرار گرفته اند.

وی با اشاره به ساخت فیلم های کارتونی که حاوی مباحث و موارد غیر اخلاقی و ناشایست است افزود: این فیلم ها در خور شأن فرزندان ما نیست. خانواده ها نباید از طریق ابزارهایی مانند گوشی و تبلت کودکان کم سن و سال خود را با فضای مجازی آشنا کنند.

ماموستا نوری بیان داشت: فراگیری علم و دانش در کودکی مانند آن است که نوشته ای را بر سنگی حک کرده باشیم و بنابراین لازم است مباحث دینی را در سنین پایین به فرزندانمان بیاموزیم تا درآینده به موارد غیر اخلاقی و دیگر آسیب های اجتماعی دچار نگردند.

این عالم اهل سنت کرد در بخش بعدی بیاناتش راجع به مبحث خداشناسی گفت: در قرآن کریم ۷۵۰ آیه وجود دارد که همگی به شناخت خداوند و جهان هستی اشاره می کند.

برای انسان این سوال پیش می آید که بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد. تنها راه رسیدن به جواب این سوال ایمان به خداوند است. اگر کسی به اثبات وجود خداوند متعال پی برده و دانای مطلق را خوب بشناسد، شناخت دیگر موارد جهان هستی برای او آسان می شود.

ماموستا نوری سرگذشت حضرت ابراهیم علیه السلام و زنده شدن چهار پرنده توسط خداوند و همچنین ماجرای زنده شدن حضرت عزیر نبی بعد از ۱۰۰ سال و داستان اصحاب کهف را از نشانه های عظمت و قدرت خداوند متعال و وجود قیامت برشمرد.

  ماموستا نوری از قرآن کریم به عنوان معجزه جاویدان پیامبر صلی الله علیه وآله و سلم نام برده و خاطر نشان ساخت: کتاب مقدس مسلمانان در 1400 سال پیش درباره پیشرفت دانش بشری خبر داده است و ما امروز این پیشرفت را به عینه مشاهده می کنیم.

 

خبرنگار: طاهر جانی

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار