تبلیغات

راهکاری برای آشنایی غیرمسلمانان با قرآن

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه خبری PVOnline؛ جامعه مسلمانان منطقه «پمبینا ولی» در استان مانیتوبای کانادا با برگزاری نمایشگاه روز میراث اسلامی از مردم دعوت کردند تا در مورد اسلام و فرهنگ‌های مسلمانان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

این برنامه با عنوان نمایشگاه روز میراث اسلامی در راستای برنامه‌های ماه میراث اسلامی که در سراسر کانادا در حال برگزاری است، انجام شد.

دولت کانادا در سال ۲۰۰۷، ماه اکتبر را به عنوان ماه شناخت میراث اسلامی نامگذاری کرد و در این ماه برنامه‌های مختلفی در راستای آشنایی بیشتر با میراث و تاریخ اسلامی برگزار می‌شود.

نمایشگاه روز میراث اسلامی در مانیتوبا با برگزاری جلسات دوستانه و گفت‌وگوها و به اشتراک گذاشتن فرهنگ و عقاید مسلمانان و غیرمسلمانان برگزار شد.

کمرون فریسن، وزیر اقتصادی مانیتوبا با شرکت در نمایشگاه روز میراث اسلامی از لزوم مشاهده جهان از دید و نگاه دیگران سخن گفت.

شهین صدیقی، رئیس خدمات اجتماعی اسلامی وینیپگ، مرکز استان مانیتوبا نیز با شرکت در این برنامه، به سؤالات مردم در مورد اسلام و سوءتفاهم‌ها پاسخ داد.

وی در مورد چگونگی آشنایی غیرمسلمانان با قرآن خطاب به آنان گفت: اگر می‌خواهید واقعاً قرآن را بشناسید، به مطالعه آن با کسی که عربی می‌داند بنشینید و تفاسیر مختلف مسلمانان و غیرمسلمانان را در مورد آن مطالعه کنید. غیرمسلمانان زیادی بوده‌اند که تفاسیر خوبی از قرآن ارائه داده‌اند/.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار