تبلیغات

فلسفه قیام حضرت حسین رضی الله عنه اعلای کلمة الله و مبارزه با ظلم بود

Article Image

امام جمعه موقت شهرستان چابهار در ابتدای خطبه‌های نماز جمعه ۷ مهر به تشویق مسلمانان جهت اهتمام به اوامر و نواهی خداوند متعال پرداختند و به رشادت‌های دلاوری های صحابه نیز اشاره کردند.

مولانا عبدالواحد بزرگزاده ضمن بیان وقایع تاریخی ماه محرم الحرام به دو واقعه مهم در این ماه یاد کردند و فرمودند: این ماه یادآور شهادت حضرت عمر فاروق و حضرت حسین بن علی رضی الله عنهما می باشد، همه بایستی بدانیم فلسفه قیام حضرت حسین رضی الله عنه چی بود؟ علت قیام وی درسی است برای ما مسلمانان که نباید در مقابل ظالمان و جباران دنیا سر تسلیم فرود بیاوریم، به حضرت حسین نیز پیشنهاد شد که حاکمیت یزید را قبول کن و این قیام را خاموش کن، اما وی این امر را امکان ناپذیر دانستند و فرمودند: من به هیچ‌ عنوان حاکمیت یک فرد فاسق راقبول نمی‌کنم، حاکمیت کسی که مسیر جد مرا صلی الله علیه و سلم را تغییر دهد من قبول نمی‌کنم.

مولانا عبدالواحد بزرگزاده در ادامه افزودند: بدانید که این قیام حضرت حسین درس تسلیم نیست بلکه درس استقامت عزت‌مندانه در مقابل حکام ظالم دنیاست، این درس تا قیامت زنده می‌باشد و نام یزیدیان به زباله‌دان تاریخ انداخته شد.

این استاد برجسته جامعة الحرمین الشریفین چابهار به داستان حضرت حسین ومظلومیت وی در کربلا و غدر کوفیان را بیان کردند و افزودند: خداوند متعال از همه قاتلان حضرت حسین انتقام گرفت و همه آن‌ها بدبخت و رسوا شدند.

مولانا عبدالواحد بزرگزاده در پایان سخنانش هفته دفاع مقدس را تبریک گفته و تشکر ویژه از فرماندهی انتظامی شهرستان چابهار در جهت بستر نمودن امنیت و دستگیری عده ای سارق خطرناک، را داشتند.

منبع: شریعت آنلاین

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار