تبلیغات

مسئولان به وضعیت تاسف بار جاده ها و راه های سیستان و بلوچستان رسیدگی کنند

Article Image

تبیین نیوز– مولانا سید عبدالصمد ساداتی با اشاره به راه ها و جاده های غیر استاندارد و تاسف بار استان سیستان و بلوچستان و به ویژه مسیر سراوان – خاش که همواره قربانی می گیرد ، از عدم توجه و رسیدگی مسئولان انتقاد نمودند و تصریح کردند: بدون اینکه تدبیری برای رفع این حوادث هولناک جاده ای برداشته شود مسئله به پایان می رسد.

مولانا ساداتی در بخشی از سخنان ، (۷ مهرماه ۱۳۹۶) ؛ راه های مناسب را از نیازهای مهم جامعه و از زیرساخت های توسعه و رونق گردشگری برشمردند و اظهار داشتند: کیفیت نامناسب ، نامطئن وغیراستاندارد بودن راههای استان سیستان و بلوچستان بویژه جاده ی اصلی سراوان – خاش موجب شده ؛ صدها نفر از فرزندان و عزیزان مردم قربانی و خانواده هایی متحمل رنج و غم وداغدار شوند.

امام جمعه اهل سنت سراوان تصریح کردند: فقط با گفتن یک تسلیت و بدون اینکه تدبیری برای رفع این حوادث هولناک برداشته شود ؛ مسئله به پایان می رسد و هیچ اقدامی از سوی مسئولان استان و کشور دیده نمی شود.

مولانا ساداتی ابراز داشتند: جاده کم عرض و غیر استاندار سراوان – خاش ، موسوم به جاده مرگ که اصلی ترین جاده شهرستان به مرکز استان است ؛ حادثه های مکرر دردناک و دلخراش را در پی داشته که اخیرا شاهد حادثه ی ناگوار فوت ۸ نفر که ۷ نفر آنها از خانواده محترم بارکزایی از مرد و زن و طفل بودند و در پی آن حادثه دیگری که منجر به فوت و مجروح شدن عده ای از شهروندان گردید .

خطیب جمعه اهل سنت سراوان خاطرنشان ساختند: راه ها و جاده های استان اولویت ملی دارد ، توسعه و دو بانده کردن جاده های اصلی و پرتردد با فوریت و بدون وقفه در دستور کار قرار گیرد تا مردم شاهد چنین فاجعه های دردناک با از دست دادن عزیزان خود نباشند.

مولانا ساداتی تصریح کردند: شهرستان سراوان حتی یک جاده ی استاندارد و مطمئن ندارد و جاده های اصلی و فرعی به شهرستان ها و روستاها هم نامطمئن و حادثه خیزند، توجه به رفع این مشکلات و محرومیت ها خواسته بحق و حیاتی برای مردم است.

ایشان تاکید کردند: استان سیستان و بلوچستان به مدیریت و مسئولان قوی ، دلسوز و توانمند نیاز دارد که با کمک وزارت خانه ها در مرکز کشور این مشکلات روی هم انباشته شده را با اولویت بندی و برنامه ریزی درست حل کنند ، گفتار و وعده بدون عمل نتیجه ای جزهمین که هست حاصل نمی شود.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان بیان کردند: از درآمد های مالیاتی ، درآمد حاصل از فروش همین زمین ها و درآمد جرایم بی حد و حساب پلیس راه و راهنمایی رانندگی که از مردم گرفته می شود؛ برای همین شهرستان و استان در جهت زیرساخت ها ،جاده ها و راه ها که اولویت فوری دارند هزینه و مصرف شود.

ایشان همچنین رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را بسیار مهم و مورد تاکید قرار دادند.

مولانا ساداتی نیز از نویسندگان و فعالان اجتماعی و سیاسی که خواسته های پست و مقام و منافع شخصی و گروهی دارند ، خواست ؛ خواهان مطالبه و حل مشکلات استان باشند.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید و مشکلات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان گفتند: سال تحصیلی جدید در حالی آغاز شده که از طرفی با خوشی و از جهت دیگر با رنج و غم خانواده های فقیر در تامین هزینه ها و کمبود فضاهای اموزشی همراه است ، مکان هایی که قابل سکونت نیست برای کلاسهای درسی استفاده می شود.

ایشان خاطرنشان ساختند: محرومیت ها از جهت فشار بر مردم با نبود شغل پایدار ، منع کسب و کار با حصار و دیوار کشی مرزها و عدم توجه به مشکلات معیشتی ، رفاهی و آموزشی ؛ آنقدر زیاد است که گفتن و توضیح و شرح حال این وضعیت باعث شرمندگی است.

امام جمعه اهل سنت سراوان ابراز داشتند: تلاش آموزشیاران آموزش و پروش و دانش اموزانی که با وجود محرومیت ها درجات عالی را کسب کرده اند قابل تقدیر است و نیز از خیرین مدرسه ساز که در سالهای اخیر و اکنون کمک زیادی برای ساختن کلاس درس نموده اند ؛ سپاسگزار و دعاگو و شکرگزار الله تعالی هستیم.

مولانا ساداتی در ادامه سخنان ابراز داشتند: زندگی دنیا و این پست و مقام ها پایدار نیست بلکه امانتی برای خدمت هستند ، خوشا به حاال کسانی که این موقعیت بدست آمده را برای خدمت رسانی جامعه بکار می گیرند تا در محضر پروردگار مدیون مردم نباشد و سربلند و سرافراز گردند،هرکسی جوابگوی عملکرد خود خواهد بود و خدای نکرده موجب خسارت و پشیمانی نشود.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنان در اشاره به شهادت حضرت حسین رضی الله عنه گفتند:

سیدنا حسین بن علی رضی الله عنهما در مقابل مفاسد ، ظلم و ستم نظام طاغوتی و غیر شرعی سراسر منکر یزید و ابن زیاد ؛ با تمام شیوه های امر به معروف و نهی از منکر قیام و ایستادگی کردند و این پیام برای امت اسلامی تا قیامت درسی روشن و واضح است که بنام اسلام و دین مرتکب منکرات نگردند و در ردیف جنایتکاران و هم پیمان با دشمنان اسلام نباشند زیرا چنین افراد پیروان یزید و ابن زیاد و بلکه از آنها بدترند زیرا تمام جهان اسلام و مسلمانان را به سوی ذلت و حقارت می کشانند .

خطیب جمعه اهل سنت سراوان در ادامه عنوان کردند: شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید نکته ی بسیار جالبی را در این زمینه بیان کردند : “امروز بسیاری از انسانها حسینی و بسیاری دیگر یزیدی هستند کسانیکه برای رسیدن به قدرت دست به ظلم و خون ریزی می زنند عدالت را زیر پا می گذارند و انسانهای صالح و خدا ترس را به قتل می رسانند در مسیر یزید قرار دارند اما آنهایی که در مسیر عدالت و روش و سنت رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم و اهل بیت حرکت می کنند حسینی های واقعی هستند”.

مولانا ساداتی خاطرنشان ساختند: برقراری عدالت در همه عرصه های سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی از جمله معروفات است وعدم برقراری آن زمینه ایجاد بسیاری از منکرات را فراهم می کند.

ایشان همچنین با اشاره به درگذشت حاج سید محمد یاسین حسینی که مدتی را در شبکه بهداشت و درمان سراوان خدمت رسانی نمودند و بقیه عمر خویش را در نصرت دعوت و تبلیغ سپری نمودند، دعای مغفرت نمودند.

منبع: کانال تلگرامی مولانا ساداتی

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار