تبلیغات

پیام قیام حضرت حسین، برقراری عدل و انصاف و رفع ظلم، تبعیض و اشرافی‌گری است

Article Image
مولوی سرکوهی، امام جمعه مسجد توحید مشهد:پیام قیام حضرت حسین، برقراری عدل و انصاف و رفع ظلم، تبعیض و اشرافی‌گری است

مولوی حافظ حسن سرکوهی در خطبه‌های مسجد جامع اهل‌سنت توحید مشهد (۷/ ۷/ ۹۶) با یادآوری شهادت حضرت امام حسین گفت: سیدنا حسین رضی‌ الله عنه با دعوت إلی الله و امر به‌معروف و نهی از منکر در مقابل حکومت طاغوت، پرچم توحید و رسالت را با حکمت و موعظهٔ حسنه برمی‌داشت، اما حاکمیت ظلم و جور یزید و ابن‌زیاد با همدستی کوفیان بی‌وفا سبب این فاجعهٔ دردناک شد.

وی با اشاره به اینکه حضرت حسین رضی الله عنه هرگز نمی‌خواست خونی ریخته شود، افزود: این خون‌ریزی و ننگ ابدی برای کوفیان و یزیدیان مقدر بود که چنین رفتاری با اهل‌بیت نبوت داشته باشند. سیدنا حضرت حسین مثل برادرش حضرت حسن نمی‌خواست خونی ریخته شود؛ همان‌طور که در خطبهٔ معروف‌شان فرمودند: «من برای امربه‌معروف و نهی از منکر و اصلاح امت آمده‌ام و شما مردم کوفه از من دعوت کردید، اگر نمی‌خواهید مرا بگذارید که به شهر جدم، مدینه، برگردم». اما فاسقان و فاجران تشخیص نمی‌دهند که این فرزند رسول‌الله صلى الله علیه وسلم است. اینجاست که حضرت حسین ذلت را نمی‌پذیرد و به شهادت می‌رسد و تا قیامت ننگ و عار ابدی نصیب کوفیان بی‌وفا، یزید، ابن زیاد و همه کسانی ‌شد که در این فاجعهٔ دردناک دست داشتند.

امام جمعه مسجد توحید مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: پیام قیام امام حسین رضی الله عنه برای امروز و زمان‌های دیگر انجام ‌وظیفهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر است. ایشان برای برقراری عدل و انصاف در جامعه و رفع ظلم، تبعیض و اشرافی‌گری قیام کرد. امام حسین قیام کرد تا انواع فساد و ظلم برچیده شود و جای منکرات را معروفات بگیرد و سرنوشت انسان‌ها دست افرادی همچون یزید و ابن زیاد نباشد.

پیشنهاد مدیر  محبت و الفت بین زوجین

مولوی سرکوهی در پایان، بهترین محبت و ارادت به سیدنا حسین رضی الله عنه را پیروی از سیرت ایشان در عمل دانست و گفت: از الله متعال می‌خواهیم محبت اهل‌بیت، آل رسول‌الله و صحابه و یاران آن‌حضرت و عمل به سیرت آنان را نصیب همهٔ ما بگرداند.

( ک.ت. مسجد توحید )

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار