هشدار سازمان ملل نسبت به وضعیت مسلمانان میانمار

تبلیغات

هشدار سازمان ملل نسبت به وضعیت مسلمانان میانمار

Article Image
هشدار سازمان ملل نسبت به وضعیت مسلمانان میانمار

فیلیپو گراندی، رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: «وخامت وضعیت مسلمانان آراکان ادامه دارد. درصورت عدم افزایش سریع کمک‌رسانی به منطقه مذکور، این بحران می‌تواند شدت یابد».

وی در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین اظهار داشت:

«در اردوگاه‌های مسلمانان آراکانی در بنگلاش که در چارچوب سفر سه روزه من از آنها دیدن کردم، با تعداد زیادی مسلمان روهینگیا که در معرض اقدامات وحشیانه غیرقابل درک قرار گرفته‌اند، گفتگو کردم.

این افراد شاهد سوزاندن روستاهای خود، قتل اعضای خانواده‌هایشان و تحمل اقدامات بی‌رحمانه به زنان و کودکان شده‌اند.

شمار زیادی از این افراد قصد بازگشت به منازل خود در آراکان را دارند، ولی باید ابتدا حوادث خشونت‌آمیز در میان به پایان برسد و حقوق افراد مذکور مسترد شود.

از مردم و دولت بنگلادش نیز به خاطر میزبانی از تعداد زیادی مسلمان آراکانی قدردانی می‌کنم. راه‌حل این بحران در میانمار است، ولی اکنون نقطه تمرکز افزایش کمک‌های بشردوستانه نیازمندان آراکانی است».

گفتنی است که ارتش میانمار از ۲۵ آگوست گذشته به بهانه «مبارزه با شبه نظامیان مسلح» حملات خود به منطقه آراکان را آغاز کرده است.

در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی جان خود را از دست داده و حدود ۲۰۰ روستا از سوی ارتش و بوداییان افراطی به آتش کشیده شده است.

رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور آوارگان و پناهجویان، شمار آوارگان مسلمانان میانماری از ۲۵ اوت تاکنون را بیش از ۴۳۰ هزار نفر اعلام کرده است.

( aa )

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار