تبلیغات

مذاکرات گروه‌های فلسطینی با رهبران حماس در غزه

Article Image

رهبران جنبش حماس با نمایندگان گروه‌های سیاسی مختلف در چارچوب صلح فلسطین در غزه با هم دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش تبیین نیوز به نقل از آناتولی، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حرکت مقاوت اسلامی (حماس) و یحیی سنوار، رهبر این حرکت در غزه در چارچوب صلح فلسطین با رهبران گروه‌های سیاسی مختلف نشستی همه‌جانبه برگزار کردند.

فیضی برهوم، سخنگوی حماس در این زمینه گفت:

“حماس برای در میان گذاشتن جزئیات دیدارها در قاهره که رابطه با سازش سیاسی برگزار شد، نهادهای مردمی و اعضای مجلس را به این نشست دعوت کرده است.

ما ههمگام با خواست مردم به وحدت فلسطین و سازش سیاسی اهمیت می‌دهیم. موضع مسئولانه و مثبت حماس در چارچوب پیشرفت در حضول سازش سیاسی به سطوح بالاتری خواهد رسید”.

– فسخ کمیته اداری

حماس در تاریخ ۱۷ سپتامبر از فسخ کمیته اداری که وظیفه اجرای امور دولتی را بر عهده داشت، خبر داد و اعلام کرد که آماده واگذاری اداره غزه به دولت فلسطین، برگزاری انتخابات عمومی و مذاکره با جنبش فتح است.

-شکاف سیاسی در فلسطین

به دنبال پیروزی حماس در انتخابات سال ۲۰۰۶ میان دو جنبش (حماس و فتح) درگیری رخ داده و حماس در سال ۲۰۰۷ کنترل نوار غزه را به دست گرفت.

پس از توافق بر سر انتخاب یک دولت در سرزمین‌های فلسطینی در ۲۳ آوریل ۲۰۱۴ از سوی این دو گروه، دولت وفاق ملی در ۲ ژوئن ۲۰۱۴ تعیین، اما شکاف سیاسی بین حماس و فتح مانع به دست گرفتن امور دولتی توسط دولت منتحب در نوار غزه شد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار