تبلیغات

اوضاع پریشان امت اسلام

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_islamUmmetininDustuguDurum_1505024694.jpg

اساس نیوز : در مطلبی که ترجمه و تقدیم شما می شود نویسنده سعی کرده است بطور خلاصه , وضعیت امت اسلام را بیان نماید :

اساس نیوز / روزنامه "dogruhaber" : شمار انسان هایی که مجبور به ترک خانه و کشور خود شده اند به سطح وحشتناکی رسیده است . در شش سال اخیر , حداقل پانزده جنگ و درگیری جدید یا قدیم , باعث درد و رنج زاید الوصف میلیون ها انسان در سطح جهان گردید. متاسفانه اکثر آنهایی را که مجبور به ترک خانه و دیار خود شده اند را مسلمانان تشکیل می دهند .

در نتیجه اقدامات شدید امپریالیسم , چهره دنیا به طرز وحشتناکی تغییر یافته است . جنگ و درگیری بر سر مال و منال و اقتدار , اخلاقیات را در انسان از بین برده است . وضعیت امت اسلامی اما بسیار وخیم است . امت اسلام که در عین ثروتمندی در فقر و فلاکت بسر می برد هم در امور دنیوی و هم در حیات اخروی بسیار عقب مانده و پس روی می کند . امت اسلام از هم پاشیده است. امت اسلام یعنی جماعتی که اسلام را بعنوان یک روش زندگی ای می شناسد که به خدای واحد ایمان دارد و شریکی برای آن قائل نیست . امت اسلام , جماعتی است که به کتابی واحد اعتقاد دارد , به حضرت محمد (ص) که خاتم پیامبران است ایمان دارد و در عین حال پیامبران پیش از او و کتاب های آنان را نیز قبول دارد . اسلام , دینی است که از طرف خداوند برای انسانها برگزیده و از آن رضایت دارد. اسلام , دینی است که کاملا متناسب با آفرینش و حیات انسانهاست . دین باشکوهی است که راه نجات و خوشبختی و سرچشمه سعادت است . اسلام , تنها دینی است که خداوند از آن رضایت دارد . و حاصل کلام اینکه ببینیم وضعیت امت اسلام که اسلام را بعنوان دین خود برگزیده , چگونه است:

میانمار

تعداد مسلمانانی که به جهت حملات ارتش میانمار و باندهای بودایی مجبور به فرار از ایالت آراکان این کشور به بنگلادش شدند فقط در عرض دو هفته به بیش از دویست و هفتاد هزار تن رسید .بنا به اعلام  سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل , ظرفیت کمپ های موجود در بنگلادش پر شده اند . در ایالت آراکان میانمار , مسلمانان نسل کشی می شوند . تعداد مسلمانانی که تاکنون کشته شده اند نامعلوم است . امت اسلام که شمار آنان بیش از یک و نیم میلیارد نفر است دارای قدرتی نیستند که بتوانند از مسلمانان آراکان دفاع کنند . امت اسلام برای یاری رساندن به مسلمانان آراکانی از سازمان ملل و آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا چشم انتظار کمک می باشد . کسی نمی داند که بعد از این نیز چند هزار مسلمان آراکانی مجبور به ترک خانه و دیار خود خواهند شد.

سوریه

بر اساس داده های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل , شمار مسلمانان سوری که به کشورهای منطقه از جمله کشورهای ترکیه , لبنان , عراق , اردن و مصر پناهنده شده اند مدتهاست که از پنج میلیون نفر فراتر رفته است . همچنانکه می دانیم , ترکیه از زمان آغاز درگیری ها در سوریه , با پذیرش بیش از سه میلیون سوری , کشوری است که در منطقه بیشترین تعداد پناهجویان را در خاک خود پذیرفته است . تعداد کسانی که در جنگ سوریه جان خود را از دست داده اند صدها هزار نفر اعلام می شوند . جنگ هنوز هم ادامه دارد . همچنین آن عده از سوری هایی که به اروپا پناهنده شده اند و ثبت نشده اند را نیز نباید فراموش کرد. دقیقا معلوم نیست که چه تهداد از شهروندان سوری به دلیل جنگ ترک وطن کرده اند و یا کشته شده اند . بنا بر اطلاعات داده شده توسط سازمان ملل , تعداد کسانی که مجبور به ترک خانه و دیار خود شده اند 6-7 میلیون نفر را بالغ می شود .

عراق

از سال 2014 تا کنون بیش از 5 میلیون عراقی به دلیل حملات تروریستی و درگیری ها مجبور شده اند مناطق زندگی خود را ترک کرده و به مناطق امن کشور مهاجرت کنند . از این تعداد هنوز هم سه میلیون نفر نتوانسته اند به محل زندگی خود بازگردند و بصورت مهاجران درونی در مناطق مختلف عراق به حیات خود ادامه می دهند . بر اساس اعلام سازمان ملل , 11 میلیون نفر از جمعیت 36 میلیونی عراق به کمک های انسانی نیازمند می باشند و در سه سال اخیر حدود 5 میلیون نفر مجبور شده اند محل زندگی خود را ترک کنند و به مناطق امن تر بویژه به مناطق شمالی این کشور مهاجرت نمایند . این ارقام , ارقام رسمی هستند. تعداد کسانی که بصورت غیر رسمی کشور را ترک کرده اند نیز بسیار است و آمار آنها معلوم نیست . مرکز هماهنگی بحران وابسته به وزارت کشور کردستان عراق , در گزارشی که در ماه اوت منتشر نمود اعلام کرد که شمار مهاجرین عراقی و سوری در شهرهای دهوک , اربیل و سلیمانیه به 1 میلیون و 400 هزار تن رسیده است .

فلسطین

فلسطین , جراحت امت اسلام و سرزمینی است که ظلم را در آن پایانی نیست . بنا بر اعلام کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل , چهار میلیون فلسطینی مجبور به مهاجرت به کشورهای مختلف شده اند . نیازی به بیان وضعیت مسلمانان فلسطین نیست . فلسطین , سرزمینی است که مسلمانان سال های طولانی است تحت ظلم قرار دارند و به دلیل عدم دفاع امت اسلامی از آن , مردم مسلمان آن سرزمین تحت درد و رنج , مرگ و شکنجه به حیات خود ادامه می دهند . سرزمینی است که مسلمانان آنجا در انتظار یک صلاح الدین ایوبی اند.

اگر بخواهیم وضعیت تک تک سرزمین های اسلامی را بیان کنیم قادر به اتمام مطلب نخواهیم بود . دنیای اسلام پریشان است و توسط قدرت های امپریالیستی استثمار می شود . صدها هزار تن از مسلمانان افغانی , یمنی و چچنی مجبور به ترک خانه و دیار خود شده اند . مثل همین کاری که من کردم همیشه قدرت های امپریالیستی را مقصر می شناسیم . هیچ وقت برنمی گردیم و از خودمان سئوال نمی کنیم . خودمان را مسلمان می شماریم . ولی آیا ما اسلام را رعایت می کنیم ؟ آیا پیامبرمان را الگوی خود قرار می دهیم و بر اساس کتاب قرآن عمل می کنیم ؟ امت اسلام بیمار و ضعیف شده است . لازم است فورا بیماری و نقاط ضعف شناسایی و درمان آغاز شود. باید به آیات الهی عمل نمود تا خداوند نیز یاری گر ما باشد . خداوند می فرماید : " محمد [ص] پيامبر خداست و كسانى كه با اويند بر كافران سختگير [و] با همديگر مهربانند (فتح 29) . خداوند همچنین می فرماید :" خدا حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد کرد تا زمانی که خود آن قوم حالشان را تغییر دهند ( و از نیکی به بدی شتابند ) ، و هر گاه خدا اراده کند که قومی را ( به بدی اعمالشان ) عقاب کند هیچ راه دفاعی نباشد و برای آنان هیچ کس را جز خدا یارای آنکه آن بلا بگرداند نیست".(رعد 11).

25/560

منبع: "dogruhaber"

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکوئی

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار