تبلیغات

پایان یافتن نشست هم اندیشی مسلمانان آمریکای لاتین و کشورهای حوزه دریای کارائیب

Article Image
پرینت ایمیل توضیحات منتشر شده در دوشنبه, 03 مهر 1396 04:58 بازدید: 0

انواروب: سی امین نشست هم اندیشی مسلمانان کشورهای آمریکای لاتین که به تلاش موسسه « الدعوه الاسلامیه » آمریکای لاتین وهمکاری وزارت شئون اسلامی برزیل، با شعار « هویت اسلامی خانواده مسلمان و راه های حفاظت از آن » پایان یافت.

در نشست پایانی آن که در شهر سائوپولو برزیل و طی روزهای 24 تا 27 ذی الحجه 1438 مصادف با 24 تا 27 شهریور 1396 برگزار شد، هیئت های زیادی از 21 کشور آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب حضور داشتند و همچنین علاوه بر  این افراد، هیئت هایی از برخی کشورهای عربی و اسلامی نیز شرکت جستند و همچنین وفدهایی از کشورهای اروپایی از قبیل آلمان، فرانسه و سوئیس نیز در جلسه حاضر بودند. وضمن این نشست چند روزه، طی پنج جلسه  41 مباحثه و کارگاه آموزشی برگزار شد.

شرکت کنندگان همایش از دولت برزیل بخاطر توجه به اقلیت های مسلمان و مهیا نمودن شرایط برای برگزاری این همایش سالانه قدردانی نمودند و همچنین از مرکز دعوت اسلامی و مدیر آن بخاطر تلاش های سی ساله اش در مسیر دعوت اسلامی و تحمل فراز و نشیب ها تقدیر نمودند.

 افراد حاضر در این نشست ضمن تاکید بر جایگاه قدس شریف، تمام حرکت های غاصبانه دولت اسرائیل که مقدسات اسلامی را مورد هجمه قرار داده را محکوم نمودند و خواستارصیانت هویت انسان فلسطینی حال مسلمان باشد یا غیر مسلمان باشد، شدند. و از سفات برخی دولت های مسلمان که در راستای برگزاری این همایش کمک ها و مساعدت هایی نموده بودند، قدردانی شد.

برگزار کنندگان این همایش بر پیاده سازی اصول کارساز و مهم برای خانواده مسلمان تاکید نموده و همچنین خواستار حفاظت و حمایت خانواده از برنامه های مخرب و بنیان برافکن شدند و علاوه بر آن خواستارنقش آفرینی بیشتر در روابط اجتماعی شدند  و بیان داشتند که نظام خانواده اسلام می تواند راهگشا و علاج بسیاری از مشکلات و معضلات در جوامع غیر اسلامی باشد.
و در پایان توصیه به آموزش قرآن به کودکان و ایجاد مدارس و محافل حفظ و تعلیم قرآن و تربیت بر اساس آداب و اصول و اخلاق قرآن شدند. و نیز تاکید بر جایگاه و اهمیت کلاس های آموزشی با محوریت وظیفه خانواده مسلمان برای حفظ هویت اسلامی نمودند.
منبع: الالوکه

نوشتن دیدگاه

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار