تبلیغات

تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در سیستان و بلوچستان

Article Image
تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در سیستان و بلوچستان

یکی از مسؤولان شورای تامین سیستان و بلوچستان امروز پنجشنبه (۲۳ شهریور) از تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در این استان خبر داد.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از ایرنا، میثم برازنده، مسؤول دبیرخانه کمیسیون فاقدان شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین سیستان و بلوچستان، بدون شناسنامه بودن فرزندان حاصل از ازدواج اتباع خارجی و زنان ایرانی را دلیل محرومیت این کودکان از امکانات تحصیل و خدمات بیمه‌ای خوانده است.

این مسؤول شورای تامین سیستان و بلوچستان اعلام کرده که لایحه صدور کارت هویت برای این افراد در کمیسیون لوایح دولت به تصویب رسیده و بزودی در دولت نیز تصویب خواهد شد.

وی اظهار داشت: با عنایت به وجود پنج هزار پرونده ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در سیستان و بلوچستان و پیش بینی حدود ۲۰۰۰۰ فرزند ناشی از این ازدواج ها با احتساب میانگین هر خانوار چهار نفر که قبل از سال ۸۵ ازدواج و پس از ابلاغ این ماده واحده در اداره کل اتباع استان تشکیل پرونده دادند، تعداد افرادی که در اجرای این قانون موفق به کسب تابعیت ایرانی شدند یا حداقل وضعیت هویتی مشخص بدست آوردند محدود است.

پیشتر نیز حسن نوروزی،‌ یکی از نمایندگان مجلس، از بررسی لایحه‌ای در مجلس برای ساماندهی نزدیک به یک میلیون و یکصد هزار کودک فاقد شناسنامه در کشور خبر داده بود.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار