تبلیغات

انتقاد نهادهای بین‌المللی از رهبر دولت میانمار

Article Image

سازمان عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر از سکوت آنگ سان سو چی، رهبر میانمار و برنده جایزه نوبل در قبال اقدامات خشونت‌آمیز ارتش این کشور علیه مسلمانان آراکان انتقاد کردند.

به گزارش تبیین نیوز به نقل از آناتولی، نمایندگان سازمان عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر طی سخنانی در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان ملل متحد با بیان اینکه آنگ سان سو چی، رهبر میانمار و برنده جایزه صلح نوبل تصورات جامعه جهانی از وی را برهم زده است، جامعه بین‌المللی را به اقدام در قبال اقدامات خشونت‌آمیز دولت میانمار علیه مسلمانان آراکان فراخواندند.

“تیرانا حسن”، مدیر بخش واکنش به بحران سازمان عفو بین‌الملل، که از طریق ویدئوکنفرانس از بنگلادش در این نشست شرکت کرده بود، اعلام کرد که ارتش میانمار به‌صورت کورکورانه به سوی غیرنظامیان تیراندازی می‌کند.

حسن در ادامه ضمن اشاره به اینکه روستاهای مسلمانان آراکان هدف قرار گرفته و سوزانده می‌شود، گفت: موجودیت و اساسی‌ترین حقوق مردم روهینگیا انکار می‌شود.

“لویی شاربونو”، مدير بخش سازمان ملل سازمان ديده‌بان حقوق بشر نیز اظهار داشت: مردم روهینگیا در حال تخلیه کامل از میانمار هستند که این خود نشان‌دهنده پاکسازی قومی است. بررسی حوادث خشونت‌بار در میانمار از سوی شورای امنیت سازمان ملل در پشت درهای بسته نتیجه‌ای نداشته و چراغ سبزی به مقامات میانماری و نیروهای امنیتی آن برای ادامه خشونت‌ها بوده است.

حسن و شاربونو ضمن انتقاد از سکوت آنگ سان سو چی در قبال حوادث خشونت‌بار علیه مسلمانان آراکان، رفتار وی را موجب ناامیدی جامعه جهانی خواندند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار