تبلیغات

مفتی محمدتقی عثمانی نسل‌کشی مسلمانان میانمار را محکوم کرد

Article Image
مفتی محمدتقی عثمانی نسل‌کشی مسلمانان میانمار را محکوم کرد

مفتی محمدتقی عثمانی، نائب‌رئیس دانشگاه دارالعلوم کراچی، ضمن محکومیت شدید نسل‌کشی مسلمانان در میانمار، خواستار همراهی جهان اسلام با این اقلیت و اعتراض به فاجعه‌ٔ مذکور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «سنی‌آنلاین»، مفتی محمدتقی عثمانی طی سخنانی در کراچی اظهار داشت: مردم مسلمان میانمار به خاطر عقایدشان قتل‌عام می‌شوند.

ایشان با انتقاد از بی‌عملی جامعه جهانی نسبت به قتل‌عام روهینگیا، بیان داشت: اگر به جای جنایاتی که دولت برمه در حق اقلیت مسلمان این کشور مرتکب می‌شود، یکی از مسلمانان اقدامی مشابه و حتیٰ در سطح پایین‌تری انجام می‌داد، فریاد رسانه‌ها و جهانیان بلند می‌شد و داد و هوار راه می‌انداختند، نیروهای امدادی می‌فرستادند و با آوارگان همدردی می‌کردند، اما در مورد مسلمانان میانمار تا مدتی طولانی حتیٰ سکوت کرده بودند.

مفتی برجسته‌ٔ جهان اسلام تصریح کرد: مسلمانان تلاش کنند به هر نحو ممکن با آسیب‌دیدگان فاجعهٔ میانمار همدردی کنند؛ این حداقل کاری‌ست که باید انجام داد.

ایشان در ادامه افزود: برای رساندن کمک‌های ضروری به آوارگان تلاش شود، تا حداقل آنهایی که زنده مانده‌اند جان‌شان را از گرسنگی از دست ندهند؛ این وظیفهٔ هر انسان است.

مفتی محمدتقی ضمن فراخواندن مسلمانان جهان به بلند کردن صدای اعتراض به این فاجعه انسانی، خاطرنشان کرد: وظیفهٔ هر مسلمان است که به اندازهٔ توان، صدایش را در اعتراض به این ظلم و ستم بلند کند. باید به سازمان ملل پیام فرستاده شود و سازمان‌های حقوق بشری را باید به تکان درآورْد.

این عالم پرنفوذ و مردمی پاکستان در پایان خطاب به همه‌ٔ مسلمانان جهان ابراز داشت: مهم‌تر از همه اینکه با تضرع و زاری در پیشگاه رب‌العالمین برای نجات مردم مظلوم و بی‌دفاع میانمار دعا شود تا خداوند آنان را از شرّ حکام کافر و ظالم نجات دهد. بعد از هر نماز این دعا خوانده شود: «رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا فِتْنَهً لِلْقَوْمِ الظَّالِمِینَ وَنَجِّنَا بِرَحْمَتِکَ مِنَ الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ».

مولانا مفتی محمد تقی عثمانی در پایان تأکید کرد: دعا همراه با گناه و نافرمانی پذیرفته نمی‌شود. باید بندهٔ واقعی شد و دعا کرد. بنابراین مسلمانان از گناهان شدیداً پرهیز کنند و به دعا و التجا در بارگاه رب‌العالمین بپردازند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار