تبلیغات

دو سال حبس برای آموزش قرآن در چین

Article Image
در حکمی بحث برانگیز دادگاهی در منطقه سین کیانگ در شمال غرب چین یک مرد را به دلیل آموزش قرآن با بهره گیری از یکی از نرم افزارهای معروف در این کشور به دو سال زندان محکوم کرده است.

به گزارش تبیین نیوز، تارنمای قضات دادگاه عالی خلق چین اعلام کرده است که این مرد به طور غیرقانونی با استفاده از نرم افزار، کارگروهی به نام ویچت که مشابه نرم افزارهای ارتباطی دیگر است به دوستان و خانواده اش قرآن آموزش می داده است.

این حکم ظاهرا توسط دادگاه ایلی قزاق زیر نظر دادگاه مرکزی منطقه خودمختار سین کیانگ صادر شده و در آن آمده است که این مرد به طور غیرقانونی از اینترنت و شبکه اطلاع رسانی برای این منظور بهره می گرفته است.

در حکم آمده است که این مرد به نام ‘خوانگ شیکه’ در محافل غیرمذهبی آموزش قرآن می داده و باعث بی نظمی در فعالیت های مذهبی معمول شده و قوانین چین را در باره احترام به آداب مذهبی نادیده گرفته است.

خوانگ بنا به گزارشی که تارنمای گلوبال تایمز چین منتشر کرده گروهی متشکل از ۱۰۰ نفر را که دوستان و اعضای خانواده اش بوده اند در یک گروه ایجاد شده در نرم افزار ویچت از سال ۲۰۱۶ میلادی مورد آموزش قرار می داده است.

البته این فرد بر اساس گزارش یاد شده از سال گذشته میلادی دستگیر شده است و حکم زندانی وی تا سال ۲۰۱۸ میلادی پایان می یابد.

بر اساس قوانینی که چین تدوین کرده است انجام این گونه فعالیت های مذهبی با بهره گیری از نرم افزارها و شبکه های اطلاع رسانی اینترنتی ممنوع است./ ایرنا

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار